НБА: Покушевски бриљирао на "новом" почетку

06.02.2022. 07:52
Aleksej Pokuševski
Алексеј Покушевски / Извор: Профимедиа

Оклахома је гостовала у главном граду Калифиорније.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски вратио се на паркет после месец дана неиграња и пружио одличну партију у поразу своје Оклахоме од Сакрамента (113:103).

Подгоричани преокретом до славља у дербију, настављен сјајан низ

СКАНДАЛ БИВШЕ НБА ЗВЕЗДЕ: Потукао се на аеродрому у Шпанији! Није хтео да носи маску

УЖАС У ПИОНИРУ: Тешка повреда Саве Лешића (ВИДЕО)

Покушевски је на гостовању код "краљева" на терену провео нешто више од 26 минута и за то време постигао 12 поена, имао девет скокова и три асистенције.

Последњи пут се Србин на паркету се нашао 10. јануара у поразу од Денвера, када је убацио седам поена, а сада је добио већу минутажу и у потпуности је искористио.

Алексеј је био један од најбољих појединаца у гостујућем саставу, али то није било довољно да се избегне пораз. Сакраменто је у финишу треће четрвтине направио серију 12:0 при резултату 77:77 и стигао до двоцифрене предности, коју је сачувао до краја.

Најбољи у победничком тиму био је Херисон Барнс са 24 поена, девет скокова и пет асистенција, док је Харклс додао 18 поена и ухватио 11 лопти.