МОЋНИ ЦСКА: Де Коло и Теодосић прејаки за ослабљену Звезду (ВИДЕО)

09.02.2017. 19:45
Nando De Kolo i Ognjen Kuzmić
Нандо Де Коло и Огњен Кузмић / Извор: МН Press

"Армејци" убедљиви у 22. колу Евролиге.

Ослабљена Црвена звезда храбро се борила против ЦСКА у већем делу утакмице, али је шампион Европе сигурном игром славио на свом паркету резултатом 102:80 (33:26, 25:20, 19:18, 25:16) у 22. колу Евролиге. Без Стефана Јовића и Немање Дангубића, који је формално био у саставу, црвено-бели нису имали снаге да се испрсе пред „армејцима“ који су у прошлој рунди поражени од Фенербахчеа и изгубили лидерско место у елитном такмичењу.

Кључну предност „армејци“ су стекли већ у првој четвртини. Домаћин је шутирао 7/7 за три поена све до последњих секунди, када је Милош Теодосић „изнуђено“ промашио шут ван линије 6,75. Перфектно шутерско вече шампиона Европе покренуо је Нандо Де Коло који је у уводној деоници постигао 11 поена, а по две тројке су убацили „епизодисти“ Курбанов, Антонов, као и Воронцевич. На крају меча домаћин је стигао до 13 тројки из 22 покушаја (59 одсто).

ОТКРИО ПЛАНОВЕ: Желим у Звезду, хоћу у Евролигу! (ФОТО)

Црвено-бели су такође имали сјајан процент шута на старту утакмице, али за два поена. Огњен Кузмић је лако стигао до осам поена без промашаја из игре. Одлично су га пратили Бранко Лазић (пет поена) и капитен Лука Митровић који је до великог одмора сакупио осам (!) асистенција и осам поена.

Међутим, разиграни домаћин је стигао до двоцифрене предности коју је задржао до одласка на велики одмор. Црвено-бели су добро започели друго полувреме. Разиграо се Марко Симоновић, везао је седам поена, па су се гости у 23. минуту приближили на минус шест, 62:56. Међутим, тада је поново прорасдила далекометна артиљерија, Де Коло је погодио тројку, а онда је ЦСКА експресно брзо стигао до максималних плус 15 у том тренутку, 71:56 у 26. минуту.

ПРОВУЧЕ СЕ РЕАЛ: Дончић савршено ископирао Теове форе, одличан деби Анђушића (ВИДЕО)

Домаћин није попуштао гас, разиграо се и Теодосић, па је ЦСКА у 39. минуту пробио "стотку" (100:73), што је екипа Дејана Радоњића дозволила тек други пут у сезони (prethodno је то учинио Ефес у Истанбулу). Де Коло је био најефикаснији са 25 поена и шест асистенција, Теодосић је забележио 16 уз четири тимска додавања и три скока, док је Никита Курбанов сакупио 18 поена. Довољно за најубедљивији пораз Звезде у сезони.

Лука Митровић је са 16 поена и девет асистенција био најпродуктивнији у гостујућем тиму (индекс 26), Чарлс Џенкинс је додао 12, а Огњен Кузмић и Марко Симоновић по 10 поена.

ОВДЕ погледајте табелу Евролиге после непотпуног 22. кола.

ЦСКА – Црвена звезда 102:80 (33:26, 25:20, 19:18, 25:16)

ДВОРАНА: Мегаспорт арена. ГЛЕДАЛАЦА: 9.042. СУДИЈЕ: Ирезуело (Шпанија), Могулкоч (Турска), Балак (Израел).

ЦСКА: Де Коло 25, Кулагин, Теодосић 15, Агустин 2, Фридзон 7, Џексон 4, Антонов 9, Воронцевич 6, Хигинс 7, Хријапа 4, Курбанов 18, Хајнс 4.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 7, Томпсон 4, Дангубић, Митровић 16, Лазић 7, Добрић 5, Симоновић 10, Ракићевић, Џенкинс 12, Гудурић 3, Кузмић 10, Бјелица 6.