MOĆNI CSKA: De Kolo i Teodosić prejaki za oslabljenu Zvezdu (VIDEO)

09.02.2017. 19:45
Nando De Kolo i Ognjen Kuzmić
Nando De Kolo i Ognjen Kuzmić / Izvor: MN Press

"Armejci" ubedljivi u 22. kolu Evrolige.

Oslabljena Crvena zvezda hrabro se borila protiv CSKA u većem delu utakmice, ali je šampion Evrope sigurnom igrom slavio na svom parketu rezultatom 102:80 (33:26, 25:20, 19:18, 25:16) u 22. kolu Evrolige. Bez Stefana Jovića i Nemanje Dangubića, koji je formalno bio u sastavu, crveno-beli nisu imali snage da se isprse pred „armejcima“ koji su u prošloj rundi poraženi od Fenerbahčea i izgubili lidersko mesto u elitnom takmičenju.

Ključnu prednost „armejci“ su stekli već u prvoj četvrtini. Domaćin je šutirao 7/7 za tri poena sve do poslednjih sekundi, kada je Miloš Teodosić „iznuđeno“ promašio šut van linije 6,75. Perfektno šutersko veče šampiona Evrope pokrenuo je Nando De Kolo koji je u uvodnoj deonici postigao 11 poena, a po dve trojke su ubacili „epizodisti“ Kurbanov, Antonov, kao i Voroncevič. Na kraju meča domaćin je stigao do 13 trojki iz 22 pokušaja (59 odsto).

OTKRIO PLANOVE: Želim u Zvezdu, hoću u Evroligu! (FOTO)

Crveno-beli su takođe imali sjajan procent šuta na startu utakmice, ali za dva poena. Ognjen Kuzmić je lako stigao do osam poena bez promašaja iz igre. Odlično su ga pratili Branko Lazić (pet poena) i kapiten Luka Mitrović koji je do velikog odmora sakupio osam (!) asistencija i osam poena.

Međutim, razigrani domaćin je stigao do dvocifrene prednosti koju je zadržao do odlaska na veliki odmor. Crveno-beli su dobro započeli drugo poluvreme. Razigrao se Marko Simonović, vezao je sedam poena, pa su se gosti u 23. minutu približili na minus šest, 62:56. Međutim, tada je ponovo prorasdila dalekometna artiljerija, De Kolo je pogodio trojku, a onda je CSKA ekspresno brzo stigao do maksimalnih plus 15 u tom trenutku, 71:56 u 26. minutu.

PROVUČE SE REAL: Dončić savršeno iskopirao Teove fore, odličan debi Anđušića (VIDEO)

Domaćin nije popuštao gas, razigrao se i Teodosić, pa je CSKA u 39. minutu probio "stotku" (100:73), što je ekipa Dejana Radonjića dozvolila tek drugi put u sezoni (prethodno je to učinio Efes u Istanbulu). De Kolo je bio najefikasniji sa 25 poena i šest asistencija, Teodosić je zabeležio 16 uz četiri timska dodavanja i tri skoka, dok je Nikita Kurbanov sakupio 18 poena. Dovoljno za najubedljiviji poraz Zvezde u sezoni.

Luka Mitrović je sa 16 poena i devet asistencija bio najproduktivniji u gostujućem timu (indeks 26), Čarls Dženkins je dodao 12, a Ognjen Kuzmić i Marko Simonović po 10 poena.

OVDE pogledajte tabelu Evrolige posle nepotpunog 22. kola.

CSKA – Crvena zvezda 102:80 (33:26, 25:20, 19:18, 25:16)

DVORANA: Megasport arena. GLEDALACA: 9.042. SUDIJE: Irezuelo (Španija), Mogulkoč (Turska), Balak (Izrael).

CSKA: De Kolo 25, Kulagin, Teodosić 15, Agustin 2, Fridzon 7, Džekson 4, Antonov 9, Voroncevič 6, Higins 7, Hrijapa 4, Kurbanov 18, Hajns 4.

CRVENA ZVEZDA: Volters 7, Tompson 4, Dangubić, Mitrović 16, Lazić 7, Dobrić 5, Simonović 10, Rakićević, Dženkins 12, Gudurić 3, Kuzmić 10, Bjelica 6.