НИЈЕ СВЕ БИЛО ЧИСТО? Судије признале грешке Обрадовићу на штету Партизана

29.01.2024. 19:47
Košarkaški večiti derbi
Кошаркашки вечити дерби / Извор: МН Press

Црвена звезда славила у неизвесном вечитом дербију 88:86.

Црвена звезда савладала је Партизан у регионалном вечитом дербију 88:86 у оквиру 18. кола АБА лиге, а утакмица и њени детаљи се и даље препричавају, а као и обично је и суђење једна од главних тема.

НОВА НЕВОЉА ЗА ЗВЕЗДУ: Без Теодосића против Валенсије?Janis Sferopulos, MiloÅ¡ Teodosić

НОВА НЕВОЉА ЗА ЗВЕЗДУ: Без Теодосића против Валенсије?

САВИЋ О ПОТЕНЦИЈАЛНОМ МЕЧУ СА ВОРИОРСИМА: Било би то фантастичноZoran Savić, KK Partizan

САВИЋ О ПОТЕНЦИЈАЛНОМ МЕЧУ СА ВОРИОРСИМА: Било би то фантастично

ВИШЕ ПОЕНА ОД МИНУТА: Миротић се вратио на велика врата и пробудио звер у Нејпиру (ВИДЕО)Nikola Mirotić, Majk Tobi

Обе стране су изразиле незадовојлство неким судијским одлукама, а како преноси ''Sport клуб'', судије Саша Пукл, Урош Обркнежевић и Јосип Радојковић су још током трајања утакмице тренеру Жељку Обредовићу и клупи Партизана признали одређене грешке, тачније три детаља.

Први је непризната тројка Џејмса Нанелија због техничке грешке коју је добио тренер Црвене звезде Јанис Сферопулос при резултату 70:54, 27 секунди пре краја треће четвртине. Други пропуст је пети фаул досуђен Пи Џеј Доужеру у 24. минуту, док је трећи недосуђен фаул над Алексом Аврамовићем непуна три минута пре краја први вођству Звезде 81:73.

Према правилу Евролиге, а уједно и АБА лиге од ове сезоне, судије не смеју да прекидају контранапад тако што ће досудити техничку грешку, већ морају да сачекају исход акције и тек потом реагују.