NIJE SVE BILO ČISTO? Sudije priznale greške Obradoviću na štetu Partizana

29.01.2024. 19:47
Košarkaški večiti derbi
Košarkaški večiti derbi / Izvor: MN Press

Crvena zvezda slavila u neizvesnom večitom derbiju 88:86.

Crvena zvezda savladala je Partizan u regionalnom večitom derbiju 88:86 u okviru 18. kola ABA lige, a utakmica i njeni detalji se i dalje prepričavaju, a kao i obično je i suđenje jedna od glavnih tema.

NOVA NEVOLJA ZA ZVEZDU: Bez Teodosića protiv Valensije?Janis Sferopulos, Miloš Teodosić

NOVA NEVOLJA ZA ZVEZDU: Bez Teodosića protiv Valensije?

SAVIĆ O POTENCIJALNOM MEČU SA VORIORSIMA: Bilo bi to fantastičnoZoran Savić, KK Partizan

SAVIĆ O POTENCIJALNOM MEČU SA VORIORSIMA: Bilo bi to fantastično

VIŠE POENA OD MINUTA: Mirotić se vratio na velika vrata i probudio zver u Nejpiru (VIDEO)Nikola Mirotić, Majk Tobi

Obe strane su izrazile nezadovojlstvo nekim sudijskim odlukama, a kako prenosi ''Sport klub'', sudije Saša Pukl, Uroš Obrknežević i Josip Radojković su još tokom trajanja utakmice treneru Željku Obredoviću i klupi Partizana priznali određene greške, tačnije tri detalja.

Prvi je nepriznata trojka Džejmsa Nanelija zbog tehničke greške koju je dobio trener Crvene zvezde Janis Sferopulos pri rezultatu 70:54, 27 sekundi pre kraja treće četvrtine. Drugi propust je peti faul dosuđen Pi Džej Doužeru u 24. minutu, dok je treći nedosuđen faul nad Aleksom Avramovićem nepuna tri minuta pre kraja prvi vođstvu Zvezde 81:73.

Prema pravilu Evrolige, a ujedno i ABA lige od ove sezone, sudije ne smeju da prekidaju kontranapad tako što će dosuditi tehničku grešku, već moraju da sačekaju ishod akcije i tek potom reaguju.