НИЈЕ ВИШЕ МОГАО ДА ТРПИ: Дончић отворио душу после бројних критика
Словеначки кошаркаш Лука Дончић налази се на мети критика због чињенице да се и даље није вратио на терен.
Дончић се повредио у априлу, а затим је отпутовао у Шпанију на лечење што се изазвало буру у Лос Анђелесу.
Чињеница да се кошаркаш Лејкерса још није вратио на терен, док његови саиграчи воде битку против актуелног шампиона НБА лиге Оклахома Сити Тандера у другој рунди плеј-офа, не свиђа се навијачима чувене франшиза, па је Словенац на мети критика.
Није Дончић могао да ћути, па је одлучио да одговори.
- Отишао сам у Шпанију на ПРП терапију (терапија плазмом богатом тромбоцитима, прим. аут.). Сви знају да је Шпанија једна од најбољих земаља за то... Знам и верујем многим људима из Шпаније. Разлог зашто сам толико дуго био тамо јесте то што су ми била потребна четири дана између сваке терапије. Урадио сам то четири пута. Зато сам остао дуже - рекао је Дончић.
Словенац је затим открио када би могао да се врати на паркет.
- Још сам у процесу опоравка, радим сваки дан. Сваког дана се осећам боље. Као што сам рекао, на почетку су рекли осам недеља. Тако да идемо корак по корак одатле - додао је Словенац.
Дончић је ове сезоне и поред породичних проблема играо фантастично, бележио чак 33 поена, осам асистенција и седам скокова по утакмици, али је повреда знатно утицала на шампионске наде његових Лејкерса.
Тешко да Лејкерси имају шансе против Оклахоме, а уколико се Дончић ускоро не врати на терен, сезона екипе из Лос Анђелеса ускоро ће бити завршена.