NIJE VIŠE MOGAO DA TRPI: Dončić otvorio dušu posle brojnih kritika
Slovenački košarkaš Luka Dončić nalazi se na meti kritika zbog činjenice da se i dalje nije vratio na teren.
Dončić se povredio u aprilu, a zatim je otputovao u Španiju na lečenje što se izazvalo buru u Los Anđelesu.
Činjenica da se košarkaš Lejkersa još nije vratio na teren, dok njegovi saigrači vode bitku protiv aktuelnog šampiona NBA lige Oklahoma Siti Tandera u drugoj rundi plej-ofa, ne sviđa se navijačima čuvene franšiza, pa je Slovenac na meti kritika.
Nije Dončić mogao da ćuti, pa je odlučio da odgovori.
- Otišao sam u Španiju na PRP terapiju (terapija plazmom bogatom trombocitima, prim. aut.). Svi znaju da je Španija jedna od najboljih zemalja za to... Znam i verujem mnogim ljudima iz Španije. Razlog zašto sam toliko dugo bio tamo jeste to što su mi bila potrebna četiri dana između svake terapije. Uradio sam to četiri puta. Zato sam ostao duže - rekao je Dončić.
Slovenac je zatim otkrio kada bi mogao da se vrati na parket.
- Još sam u procesu oporavka, radim svaki dan. Svakog dana se osećam bolje. Kao što sam rekao, na početku su rekli osam nedelja. Tako da idemo korak po korak odatle - dodao je Slovenac.
Dončić je ove sezone i pored porodičnih problema igrao fantastično, beležio čak 33 poena, osam asistencija i sedam skokova po utakmici, ali je povreda znatno uticala na šampionske nade njegovih Lejkersa.
Teško da Lejkersi imaju šanse protiv Oklahome, a ukoliko se Dončić uskoro ne vrati na teren, sezona ekipe iz Los Anđelesa uskoro će biti završena.