НИСУ МОГЛИ ДА ПОНОВЕ МЕЧ ПРОТИВ СЛОВЕНИЈЕ: Француска се поигравала са Пољском и отишла у финале

16.09.2022. 19:10
Košarkaška reprezentacija Francuske
Кошаркашка репрезентација Француске / Извор: Фото: ФИБА

Победник се ниједног тренутка није доводио у питање.

Репрезентација Француске први је финалиста Европског првенства у кошарци пошто је у првом полуфиналу више него убедљиво савладала селекцију Пољске, једно од најпријатнијих изненађења шампионата са 95:54 (15:9, 19:9, 30:18, 31:18). Триколори ће у финалу играти са победником другог полуфинала у којем играју Немачка и Шпанија.

МИТРОВИЋ У ПОСЛЕДЊОЈ СЕКУНДИ: Велики преокрет Звезде и победа над Јенисејом

НИЈЕ ПРОШАО НЕЗАПАЖЕНО: Поника на мети Виртуса

ДАНИЛОВИЋ НАПРАВИО ПРЕСЕК: Ово је НЕУСПЕХ, заслужили смо критике, али не и УВРЕДЕ

Екипа селектора Венсана Колеао од старта је почела да показује квалитет и надмоћ у односу на Пољску која није успела да понови игру из четвртфинала против Словеније. Одбрана Француске била је на висини задатка дозволивши Пољацима за првих 20 минута свега 18 поена, по девет у свакој од две четвртини, док су у нападу Триколори лако бушили одбрану противника што тројкама, што лаким поенима под кошем. Због тога је Француска већ на полувремену имала двоцифреену предност 34:18, а у других 20 минута је она сам орасла. Пољаци нису били у стању ни да макар покушају да дају мало неизвесности овом мечу, док су Французи настављали са одличним шутем за три поена (15/26) који им је на крају донео и преко 40 поена предности и веома убедљиву победу.

Гершон Јабуселе био је најефикснији у Француско јса 22 постигнута поена, док су по 10 постигли Еван Фурније и Ели Окобо, а у Француској су свои играчи постизгли поене. Код Пољака нико није био двоцифрен, а по девет поена су постигли Еј Џеј Слотер и Михал Мичалак.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте анкету ко је крив за дебакл у Берлину?