ЗВЕЗДА ПАЛА У ФИНАЛУ: Ватерполисти Новог Београда по први пут ОСВОЈИЛИ КУП СРБИЈЕ!

03.12.2023. 22:38
VK Novi Beograd
ВК Нови Београд / Извор: МН Press

Сјајан меч виђен је вечерас у Шапцу.

Ватерполисти Новог Београда победници су Купа Србије пошто су у финалу завршног турнира у Шапцу савладали Црвену звезду са 18:15. После убедљивог тријумфа над Партизаном са 16:8 у полуфиналу, Новобеограђани су и у финалу против црвено-белих приказали доминантну игру и сасвим заслужено стигли до провог трофеја у националном Купу у историји клуба.

РУМУНКЕ ЈАЧЕ: Пораз Србије у мечу другог кола Светског првенстваUroÅ¡ Bregar

РУМУНКЕ ЈАЧЕ: Пораз Србије у мечу другог кола Светског првенства

UFC ОВО НЕ ПАМТИ: Два скоро идентична нокаута, један за другим, друштвене мреже горе (ВИДЕО)Kodi Brandidž

ОВОМ СУДИЈИ СЕ МОРА ЗАБРАНИТИ УЛАЗАК У ОКТАГОН: На UFC догађају је пустио да се удара онесвешћени борца (ВИДЕО)UFC Džejlin Tarner - Bobi Grin

Изабраници тренера Живка Гоцића до осетнијег вођства стигли су већ у првој четвртини пре свега захваљујући веома расположеном Ангелосу Влахопулосу. Искусни грчки репрезентативац је у првих осам минута постигао чак четири гола.

Уз све то Нови Београд је играо и веома агресивно у одбрани, па је актуелни шампион Србије и вицешампион Европе у трећој четвртини стигао до максималних седам голова предности (17:10).

Од тог момента ватерполисти Црвене звезде заиграли су на све или ништа и са четири везана поготка успели су да приђу на три гола заостатка на четири минута пре краја. Ипак, Скумпакис је у наредном нападу погодио мрежу и дефинитивно обезбедио велику победу Новобеограђанима.

Најефикаснији у екипи Новог Београда био је Ангелос Влахопулос са шест голова. Победнички пехар капитену Новобеограђана Филипу Филиповићу уручио је председник Ватерполо савеза Србије Виктор Јеленић.