20°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

ZVEZDA PALA U FINALU: Vaterpolisti Novog Beograda po prvi put OSVOJILI KUP SRBIJE!

03.12.2023. 22:38
VK Novi Beograd
VK Novi Beograd / Izvor: MN Press

Sjajan meč viđen je večeras u Šapcu.

Vaterpolisti Novog Beograda pobednici su Kupa Srbije pošto su u finalu završnog turnira u Šapcu savladali Crvenu zvezdu sa 18:15. Posle ubedljivog trijumfa nad Partizanom sa 16:8 u polufinalu, Novobeograđani su i u finalu protiv crveno-belih prikazali dominantnu igru i sasvim zasluženo stigli do provog trofeja u nacionalnom Kupu u istoriji kluba.

RUMUNKE JAČE: Poraz Srbije u meču drugog kola Svetskog prvenstvaUroš Bregar

RUMUNKE JAČE: Poraz Srbije u meču drugog kola Svetskog prvenstva

UFC OVO NE PAMTI: Dva skoro identična nokauta, jedan za drugim, društvene mreže gore (VIDEO)Kodi Brandidž

OVOM SUDIJI SE MORA ZABRANITI ULAZAK U OKTAGON: Na UFC događaju je pustio da se udara onesvešćeni borca (VIDEO)UFC Džejlin Tarner - Bobi Grin

Izabranici trenera Živka Gocića do osetnijeg vođstva stigli su već u prvoj četvrtini pre svega zahvaljujući veoma raspoloženom Angelosu Vlahopulosu. Iskusni grčki reprezentativac je u prvih osam minuta postigao čak četiri gola.

Uz sve to Novi Beograd je igrao i veoma agresivno u odbrani, pa je aktuelni šampion Srbije i vicešampion Evrope u trećoj četvrtini stigao do maksimalnih sedam golova prednosti (17:10).

Od tog momenta vaterpolisti Crvene zvezde zaigrali su na sve ili ništa i sa četiri vezana pogotka uspeli su da priđu na tri gola zaostatka na četiri minuta pre kraja. Ipak, Skumpakis je u narednom napadu pogodio mrežu i definitivno obezbedio veliku pobedu Novobeograđanima.

Najefikasniji u ekipi Novog Beograda bio je Angelos Vlahopulos sa šest golova. Pobednički pehar kapitenu Novobeograđana Filipu Filipoviću uručio je predsednik Vaterpolo saveza Srbije Viktor Jelenić.