Жоц се емотивно опростио од Едина и Душка: Открио је да свеску и данас чува
Изазвао је снажну реакцију у "Пиониру"
Највећи европски кошаркашки тренер Жељко Обрадовић одржао је предавање на овогодишњој кошаркашкој клиници "Душан Дуда Ивковић", али је пре стручног излагања одлучио да се емотивним речима опрости од двојице људи који су, како је истакао, оставили дубок траг у његовом животу и свету кошарке.
Обрадовића је у испуњеној хали "Пионир" дочекао вишеминутни аплауз бројних домаћих и страних тренера, међу којима су били и селектор Србије Душан Алимпијевић са члановима стручног штаба, као и Петар Божић, Ненад Чанак, Марко Бараћ и многи други.
Опроштај од Душка Вујошевића
На почетку обраћања, тренер Партизана подсетио је на недавно преминулог Душка Вујошевића, човека са којим га везују године сарадње и пријатељства.
- Имам потребу да кажем то да нас је напустио човек који је много утицао на мене. Био је прво помоћни, а онда и главни тренер Партизама, Душко Вујошевић. Имали смо изузетну сарадњу, први човек који ми је поклонио свеску са предавања Александра Николића. Ја ту свеску и дан данас чувам... - рекао је Обрадовић.
Речи поштовања за Едина Авдића
Искусни стручњак потом је одао почаст и спортском новинару и коментатору Едину Авдићу, који је преминуо пре неколико дана, истакавши његов огроман допринос популаризацији кошарке.
- Један од људи који је страшно утицао на кошарку на свој начин и да су људи преко њега заволели кошарку. Един Авдић. Преминуо је пре десетак дана и имао сам прилику да проведем доста времена са њим пар пута и имао је велико знање о кошарци. Ко га је слушао знао је то - рекао је Жоц.
Обрадовићеве емотивне речи изазвале су снажне реакције присутних у "Пиониру", где је овогодишња тренерска клиника, осим стручних предавања, добила и тренутак достојанственог сећања на двојицу људи који су свако на свој начин оставили неизбрисив траг у регионалној кошарци.
Најновије вести о Партизану можете наћи на линку - KK Партизан.