ШАНСА ЗА ЦРНО-БЕЛЕ: Милс отишао из Тенерифа, Партизан започео преговоре са искусним беком
Аустралијанац велика жеља Парног ваљка
Тенерифе су се опростили од аустралијског кошаркаша Петија Милса.
Искусни Милс је ове сезоне појачао шпански клуб, заиграо у ФИБА Лиги шампиона и брзо показао да му године не могу ништа.
Заједно са Марселињом Уертасом је чинио времешни, али сјајан тандем у Тенерифама, међутим, наредне сезоне ће променити пребивалиште.
Партизан кренуо по Милса
И, како сазнаје Mozzart спорт, Партизан је започео преговоре са аутралијским беком.
Милс је на радару црно-белих, који траже појачање на бековској позицији, где су већ изгубили Ника Калатеса, Двејна Вашингтона и Стерлинга Брауна.
Идеја је била да Армони Брукс дође у Партизан, међутим, он је изабрао финансијски јачу понуду Асвела.
Сада је пик бачен и на Милса, који има јак кошаркашки педигре.
Деценију и по је Аустралијанац наступао у НБА лиги, освојио и титулу са Сан Антонио Спарсима, док је феноменалне партије пружао са репрезентацију Аустралије, са којом има бронзу на Олимпијским играма у Токију.
Има чак 37 година, али је прошле сезоне показао да и даље има шта да пружи. Остаје да се види у ком ће правцу преговори са Милсом ићи, док Партизан тражи појачања и на осталим позицијама.