ПАО СЕ РАСПАО У ПРОДУЖЕТКУ: Велика победа Олимпијакоса у првом колу Евролиге (ВИДЕО)

06.10.2023. 22:20
Lesor
Лесор / Извор: Фото: Еуролеагуе

Било је узбудљиво.

Кошаркаши Олимпијакоса славили су у уводном колу Евролиге против Панатинаикоса у гостима. Резултат је био  (23:22, 13:21, 16:16, 22:15,

ДРАМА У ИСТАНБУЛУ: Миротић промашио тројку за други продужетак, врло добре роле Гудурића и Мадара

СПЛИЋАНИ ПОЛОЖИЛИ ОРУЖЈЕ: Игокеа славила у Грипама

ДАН ПОСЛЕ УВОДНОГ МЕЧА ЕВРОЛИГЕ: Процурила информација - стиже чувени НБА БЕК! Одиграо је 64 сусрета прошле сезоне

Дуел Панатинаикоса и Олимпијакоса, без икакве дилеме, био је дерби првог кола Евролиге. Не само због чињенице да се ради о градском дуелу атинских ривала, већ и због тога што ће оба тима бити међу фаворитима за пласман на фајнал-фор, и уопште освајање титуле првака Европе.

Изабраници Ергина Атамана имали су предност у већем делу меча, на полувремену је било 43:36 за домаћи тим, а највећа предност током меча била је 12 за тим у зеленом.

Ипак, Олимпијакос се дигао кад је најпотребније и у последњој четвртини стигао до продужетака. Резултат после 40 минута био је 74:74.

Ужасан продужетак је одиграла екипа Панатинаикоса и резултатом 14:4 у одлучујућих пет минута Олимпијакос је победио укупним резултатом 88:78.

Костас Слукас је био најефикаснији код домаћих са 20 поена, пратили су га Григонис са 17, Ернангомез са 13 и Лесор са 10. У победничкој екипи Питерс је имао 17 поена и 10 скокова, Вокап такође 17 поена, па Вилијамс-Гос 16 и Милутинов 10 уз седам скокова.

Подсетимо, Олимпијакос је пре тачно недељу дана у финалу Супер Купа Грчке играном на Родосу демолирао Панатинаикос – 75:51.