PAO SE RASPAO U PRODUŽETKU: Velika pobeda Olimpijakosa u prvom kolu Evrolige (VIDEO)

06.10.2023. 22:20
Lesor
Lesor / Izvor: Foto: Euroleague

Bilo je uzbudljivo.

Košarkaši Olimpijakosa slavili su u uvodnom kolu Evrolige protiv Panatinaikosa u gostima. Rezultat je bio  (23:22, 13:21, 16:16, 22:15,

DRAMA U ISTANBULU: Mirotić promašio trojku za drugi produžetak, vrlo dobre role Gudurića i Madara

SPLIĆANI POLOŽILI ORUŽJE: Igokea slavila u Gripama

DAN POSLE UVODNOG MEČA EVROLIGE: Procurila informacija - stiže čuveni NBA BEK! Odigrao je 64 susreta prošle sezone

Duel Panatinaikosa i Olimpijakosa, bez ikakve dileme, bio je derbi prvog kola Evrolige. Ne samo zbog činjenice da se radi o gradskom duelu atinskih rivala, već i zbog toga što će oba tima biti među favoritima za plasman na fajnal-for, i uopšte osvajanje titule prvaka Evrope.

Izabranici Ergina Atamana imali su prednost u većem delu meča, na poluvremenu je bilo 43:36 za domaći tim, a najveća prednost tokom meča bila je +12 za tim u zelenom.

Ipak, Olimpijakos se digao kad je najpotrebnije i u poslednjoj četvrtini stigao do produžetaka. Rezultat posle 40 minuta bio je 74:74.

Užasan produžetak je odigrala ekipa Panatinaikosa i rezultatom 14:4 u odlučujućih pet minuta Olimpijakos je pobedio ukupnim rezultatom 88:78.

Kostas Slukas je bio najefikasniji kod domaćih sa 20 poena, pratili su ga Grigonis sa 17, Ernangomez sa 13 i Lesor sa 10. U pobedničkoj ekipi Piters je imao 17 poena i 10 skokova, Vokap takođe 17 poena, pa Vilijams-Gos 16 i Milutinov 10 uz sedam skokova.

Podsetimo, Olimpijakos je pre tačno nedelju dana u finalu Super Kupa Grčke igranom na Rodosu demolirao Panatinaikos – 75:51.