Партизан погодио са Карликом: Свог "СУДАНЦА" нашла и Црвена звезда - Некада Приштина, а ускоро Евролига?!
Црвена звезда пикирала овосезонског освајача Еврокупа.
Црвена звезда је имала велика очекивања ове сезоне, али је на крају само успела да понови резултате из претходне.
Тим са Малог Калемегдана је једино освојио Куп Радивоја Кораћа док је као и годину дана раније клуб елиминисан већ у полуфиналу АБА лиге и КЛС.
Цех је најпре платио Саша Обрадовић којег би на клупи требало да замени шпански стручњак Ибон Наваро који би из домовине са собом могао да доведе и двојицу кошаркаша Валенсије са чијим квалитетима је врло добро упознат. Један од њих је бивши ас Сан Антонио Спарса и покрива позицију центра, док је други раније играо и за Барселону и он би требало да ојача бековску линију.
Нови спортски директор је постао легендарни српски плејмејкер, Милош Теодосић који је одлучио да део екипе наредне сезоне буде и његов бивши саиграч.
Звезда је у међувремену нациљала и момка који је ове сезоне са великим успехом наступао за Бург који је освојио сензационално Еврокуп, али ипак неће играти Евролигу.
У питању је Бот Тут Гач, репрезентативац Јужног Судана за који наступа и лидер Партизана, Карлик Џонс, с тим да је и он попут плеја црно-белих рођен у Америци.
Занимљиво је да је 27-годишњи бек својевремено играо за Приштину, потом у Нокији из Финске да би потом уследила селидба у знатно реномиранији клуб, Дарушафаку, а онда и у Бург.
За француски тим је ове сезоне у Еврокупу просечно бележио 13,5 поена и 3,5 скокова уз готово 42 одсто у шуту за три поена.
Партизан је погодио са поменутим репрезентативцем афричке селекције за коју наступа и Гач, а остаје да се види да ли би ускоро и Звезда могла да добије свог "Суданца".
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Валентина Милетић, хрватска новинарка