Partizan pogodio sa Karlikom: Svog "SUDANCA" našla i Crvena zvezda - Nekada Priština, a uskoro Evroliga?!
Crvena zvezda pikirala ovosezonskog osvajača Evrokupa.
Crvena zvezda je imala velika očekivanja ove sezone, ali je na kraju samo uspela da ponovi rezultate iz prethodne.
Tim sa Malog Kalemegdana je jedino osvojio Kup Radivoja Koraća dok je kao i godinu dana ranije klub eliminisan već u polufinalu ABA lige i KLS.
Ceh je najpre platio Saša Obradović kojeg bi na klupi trebalo da zameni španski stručnjak Ibon Navaro koji bi iz domovine sa sobom mogao da dovede i dvojicu košarkaša Valensije sa čijim kvalitetima je vrlo dobro upoznat. Jedan od njih je bivši as San Antonio Sparsa i pokriva poziciju centra, dok je drugi ranije igrao i za Barselonu i on bi trebalo da ojača bekovsku liniju.
Novi sportski direktor je postao legendarni srpski plejmejker, Miloš Teodosić koji je odlučio da deo ekipe naredne sezone bude i njegov bivši saigrač.
Zvezda je u međuvremenu naciljala i momka koji je ove sezone sa velikim uspehom nastupao za Burg koji je osvojio senzacionalno Evrokup, ali ipak neće igrati Evroligu.
U pitanju je Bot Tut Gač, reprezentativac Južnog Sudana za koji nastupa i lider Partizana, Karlik Džons, s tim da je i on poput pleja crno-belih rođen u Americi.
Zanimljivo je da je 27-godišnji bek svojevremeno igrao za Prištinu, potom u Nokiji iz Finske da bi potom usledila selidba u znatno renomiraniji klub, Darušafaku, a onda i u Burg.
Za francuski tim je ove sezone u Evrokupu prosečno beležio 13,5 poena i 3,5 skokova uz gotovo 42 odsto u šutu za tri poena.
Partizan je pogodio sa pomenutim reprezentativcem afričke selekcije za koju nastupa i Gač, a ostaje da se vidi da li bi uskoro i Zvezda mogla da dobije svog "Sudanca".
BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda Valentina Miletić, hrvatska novinarka