ПАРТИЗАН ПОТВРДИО: Американац дефинитивно напушта црно-беле
Познато и где наставља каријеру
Кошаркашки клуб Партизан званично је потврдио да Стерлинг Браун напушта Хумску.
Пронашао је београдски клуб начин да се разиђе са америчким кошаркашем који је имао важећи уговор за наредну сезону.
Послује вицешампион региона у последње време као поједини фудбалски тимови. После Кемерона Пејна (1.750.000), Тајрика Џонса (500.000) и Френка Ниликине (300.000), још један странац донео је новац у касу бившег шампиона Европе. Када се све сабере, у плусу су преко 2.500.000 долара.
Браун ће у Каунасу чинити нови бековски тандем са Сејбеном Лијем, чији је долазак „зелена шума“ раније озваничила. Ту су још Најџел Вилијамс-Гос и Маодо Ло, два искусна играча.
Некадашњи студент универзитета СМУ у Србију је стигао лета 2024. године и био један од најважнијих у саставима Жељка Обрадовића и Ђоана Пењароје, са 13,1 поеном, 2,9 скокова и 2,2 асистенције у просеку.
Међу црно-беле стигао је из берлинске Албе, где је провео дебитантску сезону у Европи. Пре епизоде у Немачкој, у домовини је наступао за четири франшизе у најјачој лиги света – Милвоки, Хјустон, Далас и Лејкерсе.