PARTIZAN POTVRDIO: Amerikanac definitivno napušta crno-bele
Poznato i gde nastavlja karijeru
Košarkaški klub Partizan zvanično je potvrdio da Sterling Braun napušta Humsku.
Pronašao je beogradski klub način da se raziđe sa američkim košarkašem koji je imao važeći ugovor za narednu sezonu.
Posluje vicešampion regiona u poslednje vreme kao pojedini fudbalski timovi. Posle Kemerona Pejna (1.750.000), Tajrika Džonsa (500.000) i Frenka Nilikine (300.000), još jedan stranac doneo je novac u kasu bivšeg šampiona Evrope. Kada se sve sabere, u plusu su preko 2.500.000 dolara.
Braun će u Kaunasu činiti novi bekovski tandem sa Sejbenom Lijem, čiji je dolazak „zelena šuma“ ranije ozvaničila. Tu su još Najdžel Vilijams-Gos i Maodo Lo, dva iskusna igrača.
Nekadašnji student univerziteta SMU u Srbiju je stigao leta 2024. godine i bio jedan od najvažnijih u sastavima Željka Obradovića i Đoana Penjaroje, sa 13,1 poenom, 2,9 skokova i 2,2 asistencije u proseku.
Među crno-bele stigao je iz berlinske Albe, gde je proveo debitantsku sezonu u Evropi. Pre epizode u Nemačkoj, u domovini je nastupao za četiri franšize u najjačoj ligi sveta – Milvoki, Hjuston, Dalas i Lejkerse.