ПАРТИЗАН ПРЕЖИВЕО ДРАМУ: Џексон и Дрежњак НАМУЧИЛИ црно-беле!

16.10.2022. 23:17
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Уз преокрете до 3:0.

Екипа Партизана вечерас је у првој утакмици на домаћем терену ове сезоне савладао екипу подгоричког СЦ Дербија резултатом 91:82, у оквиру трећег кола АБА лиге.

ПОЛУВРЕМЕ: Партизан НЕУБЕДЉИВ! Обрадовић БЕСАН на судије

НАКОН НОКАУТА ДОБИЈА 140 МИЛИОНА: Ово може само у НБА

АБА ЛИГА: Будућност рутински против МЗТ-а

Ово је трећа победа Партизана после три одиграна кола АдмиралБет АБА лиге и црно-бели се налазе на врху табеле, док СЦ Дерби сада има скор 1-2.

Тренер Жељко Обрадовић вечерас није рачунао на Џејмса Нанелија, а утакмицу је почео са младим играчима у петорци, од којих је Тристан Вукчевић одиграо свих десет минута у првом кваталу.

Тај део игре Партизан је добио са 23:17, али је у другом посустао, што су гости искористили да дођу и до четири поена предности.

Само 173 центиметара високи плеј Лорен Џексон правио је највише проблема одбрани Партизана, а уз њега је одлилчан био и Матео Дрежњак и њих двојица су прво полувреме завршили са по 12 поена. Ипак, Партизан је на одмор отишао са поеном предности, било је 44:43 за црно-беле после 20 минута игре.

Трећа четвртина донела је сличан развој догађаја. Гости су и даље пружали одличан отпор, а Партизан и даље био без довољно енергије на обе стране терена.

Тројком младог Звонимира Ивишића, СЦ Дерби поново стиже до вођства од четири поена разлике - 58:54.

Обрадовић је реаговао тајм-аутом после ког је погодио Ледеј, али одбрана Партизана и даље нема решења за омаленог Џексона који је изнудио прекршај и вратио четири поена на страну гостију.

Поенима Пантера, његовим тек првим од почетка меча, Партизан стиже до изједначења на минут и 45 секунди пре краја треће деонице.

Нерешеним резултатом 64:64 ушло се у последњу деоницу, која је почела поенима Лесора, а Партизан је до средине овог дела игре стигао до седам поена предниости - 75:68.

А када је Тристан Вукчевић погодио тројку за 80:68, вратила се препознатљива енергија и на трибинама, али и на терену и црно-бели су у тим тренуцима преломили меч у своју корист.

Матијас Лесор је са 19 поена и четири скока био најефикаснији у Партизану, Ледеј га је пратио са 15, Папапетру је уписао 12, а Вукчевић и Егзум по 11 поена.

Код гостију најбољи Џексон са 19 поена, Матео Дрежњак се зауставио на 16, а двоцифрен учинак на крају су имали и Тасић и Меги са по десет постигнутих поена.

Већ за два дана Партизан игра нови меч у ''Штарк Арени'', овога пута против Арманија у трећем колу Евролиге, где још увек чека на своју прву победу.