PARTIZAN PREŽIVEO DRAMU: Džekson i Drežnjak NAMUČILI crno-bele!

16.10.2022. 23:17
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Uz preokrete do 3:0.

Ekipa Partizana večeras je u prvoj utakmici na domaćem terenu ove sezone savladao ekipu podgoričkog SC Derbija rezultatom 91:82, u okviru trećeg kola ABA lige.

POLUVREME: Partizan NEUBEDLJIV! Obradović BESAN na sudije

NAKON NOKAUTA DOBIJA 140 MILIONA: Ovo može samo u NBA

ABA LIGA: Budućnost rutinski protiv MZT-a

Ovo je treća pobeda Partizana posle tri odigrana kola AdmiralBet ABA lige i crno-beli se nalaze na vrhu tabele, dok SC Derbi sada ima skor 1-2.

Trener Željko Obradović večeras nije računao na Džejmsa Nanelija, a utakmicu je počeo sa mladim igračima u petorci, od kojih je Tristan Vukčević odigrao svih deset minuta u prvom kvatalu.

Taj deo igre Partizan je dobio sa 23:17, ali je u drugom posustao, što su gosti iskoristili da dođu i do četiri poena prednosti.

Samo 173 centimetara visoki plej Loren Džekson pravio je najviše problema odbrani Partizana, a uz njega je odlilčan bio i Mateo Drežnjak i njih dvojica su prvo poluvreme završili sa po 12 poena. Ipak, Partizan je na odmor otišao sa poenom prednosti, bilo je 44:43 za crno-bele posle 20 minuta igre.

Treća četvrtina donela je sličan razvoj događaja. Gosti su i dalje pružali odličan otpor, a Partizan i dalje bio bez dovoljno energije na obe strane terena.

Trojkom mladog Zvonimira Ivišića, SC Derbi ponovo stiže do vođstva od četiri poena razlike - 58:54.

Obradović je reagovao tajm-autom posle kog je pogodio Ledej, ali odbrana Partizana i dalje nema rešenja za omalenog Džeksona koji je iznudio prekršaj i vratio četiri poena na stranu gostiju.

Poenima Pantera, njegovim tek prvim od početka meča, Partizan stiže do izjednačenja na minut i 45 sekundi pre kraja treće deonice.

Nerešenim rezultatom 64:64 ušlo se u poslednju deonicu, koja je počela poenima Lesora, a Partizan je do sredine ovog dela igre stigao do sedam poena predniosti - 75:68.

A kada je Tristan Vukčević pogodio trojku za 80:68, vratila se prepoznatljiva energija i na tribinama, ali i na terenu i crno-beli su u tim trenucima prelomili meč u svoju korist.

Matijas Lesor je sa 19 poena i četiri skoka bio najefikasniji u Partizanu, Ledej ga je pratio sa 15, Papapetru je upisao 12, a Vukčević i Egzum po 11 poena.

Kod gostiju najbolji Džekson sa 19 poena, Mateo Drežnjak se zaustavio na 16, a dvocifren učinak na kraju su imali i Tasić i Megi sa po deset postignutih poena.

Već za dva dana Partizan igra novi meč u ''Štark Areni'', ovoga puta protiv Armanija u trećem kolu Evrolige, gde još uvek čeka na svoju prvu pobedu.