БЕЗ ПРОБЛЕМА ЗА ЦРНО-БЕЛЕ: Партизан убедљиво славио на Грипама (ВИДЕО)

05.11.2023. 17:49
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: Сплит/Ивица Цавка

Добар приступ гостију.

Кошаркаши Партизана славили су на гостовању Сплиту 53:76 (13:22, 16:22, 11:20, 13:12) у мечу шестог кола АБА лиге.

Навијач Партизана пољубио радницу обезбеђења ДВА ПУТА, па му је изречена ДРАСТИЧНА КАЗНА!Grobari

ЕВРОЛИГА: Партизан НАЈБОЉИ у четири, Звезда у једној категорији!KK Partizan, KK Crvena zvezda

ЕВРОЛИГА: Партизан НАЈБОЉИ у четири, Звезда у једној категорији!

ТОПИЋ ОПЕТ БРИЉИРАО: Мега славила против ДалматинацаNikola Topić

ТОПИЋ ОПЕТ БРИЉИРАО: Мега славила против Далматинаца

Почетак меча није био најбољи за екипу Жељка Обрадовића. Јесу црно-бели повели 4:0, али је уследила серија домаћина од 9:1.

Разбудио се Партизан након тога и дозволио противнику свега четири поена у последњих пет и и по минута првог квартала. Четвртину је крунисао Тристан Вукчевић тројком уз звук сирене за плус девет.

Добро су црно-бели отворили и другу деоницу, имали 27:15, али се Сплит вратио са три тројке за редом што је натерало тренера Обрадовића да затражи тајм-аут.

Уследила је реакција црно-белих који су до краја полувремена успели да воде са двоцифреном разликом.

АБА ЛИГА, ШЕСТО КОЛО

СПЛИТ - ПАРТИЗАН 53:76 (13:22, 16:22, 11:20, 13:12)

Хала: Мала дворана KK Сплит

Судије: Саша Пукл, Марио Мајкић, Нермин Никшић

Сплит: Фундербурк 12, Перковић 7, Шортер 4, Стивенсон 6, Калајжић 3, Тишма 8, Руњић 2, Вуко 11, Перкушић, Гњидић, Шелтон, Дубравчић

Партизан: Вукчевић 12, Ледеј 5, Дрезгић, Аврамовић 6, Копривица 8, Смаилагић 2, Јарамаз 7, Нанели 4, Трифуновић 13, Анђушић 7, Доужер 6, Камински 6

У другом полувремену наставили су гости са озбиљним приступом. Дефинитвно је тајм-аут Обрадовића средином друге деонице разбудио екипу и Партизан је већ на старту треће деонице имао плус 20.

Нису повлачили ручну гости ни након те предности, па се пред улазак у последњи квартал отишли са предношћу од 24 поена.

Последња деоница није донела никакав преокрет, па је Партиза рутински славио и дошао до пете победе у регионалном такмичењу. Сплит је на скору 1:5.

Најефикаснији код победника био је Урош Трифуновић са 13 поена, Вукчевић је имао поен мање. Код Сплита бољи од осталих је био Фундербурк са 12, док је Вуко додао 11 поена.