ПЕЊАРОЈА ЗАБРИНУТ! Ово је рекао тренер Партизана након победе црно-белих
Кошаркаши Партизана победили су Босну 81:73 у првом мечу четвртфинала АБА лиге одиграном у хали "Александар Николић" у Београду, услед заузетости Београдске арене.
Црно-бели су имали проблем на почетку меча, губили двоцифреном разликом, али су пронашли начин да изађу на крај са Босном, која је пружила добар отпор.
Тренер Партизана Ђоан Пењароја није био срећан игром и одмах је на конференцији истакао једну кључну ствар коју тим мора да поправи.
- Добро вече, да 1-0, добра вест. Наша победа, срећан сам јер смо победили, али сам забринут јер смо играли лоше. Морамо да играмо боље како бисмо победили у недељу у Сарајеву и желимо да се такмичимо боље у овом плеј-офу у овом моменту. Почели смо утакмицу споро, без енергије и идеје.
- Током целог меча смо имали проблем да контролишемо скок, имали су 16-17 скокова више од нас и то је битно... Морамо да променимо менталитет. Није лако после неколико недеља бити фокусиран на такмичење, али морамо да променимо менталитет ако је могуће вечерас - рекао је Ђоан Пењароја.
Други меч на програму је у недељу у Сарајеву.