PENJAROJA ZABRINUT! Ovo je rekao trener Partizana nakon pobede crno-belih
Košarkaši Partizana pobedili su Bosnu 81:73 u prvom meču četvrtfinala ABA lige odigranom u hali "Aleksandar Nikolić" u Beogradu, usled zauzetosti Beogradske arene.
Crno-beli su imali problem na početku meča, gubili dvocifrenom razlikom, ali su pronašli način da izađu na kraj sa Bosnom, koja je pružila dobar otpor.
Trener Partizana Đoan Penjaroja nije bio srećan igrom i odmah je na konferenciji istakao jednu ključnu stvar koju tim mora da popravi.
- Dobro veče, da 1-0, dobra vest. Naša pobeda, srećan sam jer smo pobedili, ali sam zabrinut jer smo igrali loše. Moramo da igramo bolje kako bismo pobedili u nedelju u Sarajevu i želimo da se takmičimo bolje u ovom plej-ofu u ovom momentu. Počeli smo utakmicu sporo, bez energije i ideje.
- Tokom celog meča smo imali problem da kontrolišemo skok, imali su 16-17 skokova više od nas i to je bitno... Moramo da promenimo mentalitet. Nije lako posle nekoliko nedelja biti fokusiran na takmičenje, ali moramo da promenimo mentalitet ako je moguće večeras - rekao je Đoan Penjaroja.
Drugi meč na programu je u nedelju u Sarajevu.