ПИСТОНСИ ДОБИЛИ НАДЉУДСКУ СНАГУ: Детроит савладао Кливленд
Кошаркаши Детроит Пистонса савладали су Кливленд Кавалирсе 111:101 у првој утакмици друге рунде плеј-офа Источне конференције.
Пистонси до пре само неколико дана нису личили на себе и били су на рубу елиминације већ у првој рунди.
Водио је тада Орландо Меџик са 3:1 у серији, имао велику предност у шестој утакмици и прилику да обезбеди пролаз даље, али су Пистонси одиграли фантастичну четврту деоницу и више се нису освртали.
Победили су Орландо у три узастопне утакмице и изборили серију против Кливленда. И са добром формом је најбољи тим Истока наставио против Кавалирса.
Током већег дела меча Детроит је имао предност, она је била и двоцифрена, али су Кавалирси у другом полувремену успели да се врате у меч.
На 5:28 до краја утакмице резултат је био 93:93, међутим Детроит је успео да се тргне и по нотама Кејда Канингема победи први меч у серији.
Управо је Канингем предводио Пистонсе са 23 поена, Тобајас Херис додао их је 20, а поен мање имао је Данкан Робинсон.
У редовима Кливленда најефикаснији су били Донован Мичел са 23 и Џејмс Харден са 22 поена.
Друга утакмица серије игра се поново у Детроиту у ноћи између четвртка и петка.