PISTONSI DOBILI NADLJUDSKU SNAGU: Detroit savladao Klivlend
Košarkaši Detroit Pistonsa savladali su Klivlend Kavalirse 111:101 u prvoj utakmici druge runde plej-ofa Istočne konferencije.
Pistonsi do pre samo nekoliko dana nisu ličili na sebe i bili su na rubu eliminacije već u prvoj rundi.
Vodio je tada Orlando Medžik sa 3:1 u seriji, imao veliku prednost u šestoj utakmici i priliku da obezbedi prolaz dalje, ali su Pistonsi odigrali fantastičnu četvrtu deonicu i više se nisu osvrtali.
Pobedili su Orlando u tri uzastopne utakmice i izborili seriju protiv Klivlenda. I sa dobrom formom je najbolji tim Istoka nastavio protiv Kavalirsa.
Tokom većeg dela meča Detroit je imao prednost, ona je bila i dvocifrena, ali su Kavalirsi u drugom poluvremenu uspeli da se vrate u meč.
Na 5:28 do kraja utakmice rezultat je bio 93:93, međutim Detroit je uspeo da se trgne i po notama Kejda Kaningema pobedi prvi meč u seriji.
Upravo je Kaningem predvodio Pistonse sa 23 poena, Tobajas Heris dodao ih je 20, a poen manje imao je Dankan Robinson.
U redovima Klivlenda najefikasniji su bili Donovan Mičel sa 23 i Džejms Harden sa 22 poena.
Druga utakmica serije igra se ponovo u Detroitu u noći između četvrtka i petka.