ПЛЕЈ-ОФ АБА ЛИГЕ: Драматично у Загребу, Звезда сазнала име ривала у ФИНАЛУ! (ВИДЕО)

07.04.2019. 21:06
KK Cedevita - KK Budućnost
KK Цедевита - KK Будућност / Извор: ФОТО: Аба - liga.com

Узбудљив меч.

Кошаркаши Будућности пласирали су се у финале АБА лиге пошто су на на тешком гостовању у Загребу у трећој одлучујућем мечу полуфиналу плеј-офа регионалног такмичења савладали Цедевиту са 73:78 (21:10, 20:29, 17:18, 15:21). Виђен је сјајан меч у Загребу, у коме је Цедевита током већег дела меча имала предност, међутим, у финишу дуела актуелни шампион регионалног такмичења стегао је одбрану и после драматичне завршнице победом резервисао карту за финале у коме ће се састати са Црвеном звездом 12. априла у Београду.

СКАНДАЛ У НОВОМ САДУ: Утакмица ПРЕКИНУТА због скандирања Гробара! (ВИДЕО)

ПЛЕЈ-ОФ АБА ЛИГЕ: Пораз Звезде у Славонском Броду, титула Цибони (ФОТО)

ДОБРО ГА ЈЕ ЗАПАМТИО: Милан Павков остао је урезан у сећање Владимира Стојковића (ФОТО)

Од првог минута меча у Загребу утакмица је била жестоко. Домаћи тим је стекао рано вођство и успео да одржава предност до краја првог дела. Кобс је диктирао темпо свог тима, док је Стипановић био сјајан под кошем. Резултатом 41:39 у корист Цедевите завршено јуе прво полувреме овог веома узбудљивог меча.

У наставку дуела Цедевита је наставила са добром игром у финишу треће деонице успела да стекне и осетнију предност од седам кошева разлике.

Упорни гости нису се предавали, а па су почетком последње деонице преокренули ток меча и успели да поведу. У посоледњих пет минута утакмице виђена је велика драма, а гостујући тим је после много узбуђења на крају славио и пласирао се у финале регионалног такмичења!

ЦЕДЕВИТА - БУДУЋНОСТ 73:78 (21:10, 20:29, 17:18, 15:21)

ДВОРАНА: Кошаркашки центар Дражен Петровић

СУДИЈЕ: Матеј Болтаузер, Дамир Јавор, Миливоје Јовчић

Цедевита: Пулен, Кобс, Крушлин, Катић, Жганес, Стипановић, Банић, Бошњак, Кук, Рамљак, Мустапић, Мурић.

Будућност: Џексон, Кол, Шеховић, Е.Кларк, Баровић, К. Кларк, Гордић, Битадзе, Поповић, Бел, Николић, Вилијамс.