11°C
03.05.2024.
117.1117
109.3684

PLEJ-OF ABA LIGE: Dramatično u Zagrebu, Zvezda saznala ime rivala u FINALU! (VIDEO)

07.04.2019. 21:06
KK Cedevita - KK Budućnost
KK Cedevita - KK Budućnost / Izvor: FOTO: Aba - liga.com

Uzbudljiv meč.

Košarkaši Budućnosti plasirali su se u finale ABA lige pošto su na na teškom gostovanju u Zagrebu u trećoj odlučujućem meču polufinalu plej-ofa regionalnog takmičenja savladali Cedevitu sa 73:78 (21:10, 20:29, 17:18, 15:21). Viđen je sjajan meč u Zagrebu, u kome je Cedevita tokom većeg dela meča imala prednost, međutim, u finišu duela aktuelni šampion regionalnog takmičenja stegao je odbranu i posle dramatične završnice pobedom rezervisao kartu za finale u kome će se sastati sa Crvenom zvezdom 12. aprila u Beogradu.

SKANDAL U NOVOM SADU: Utakmica PREKINUTA zbog skandiranja Grobara! (VIDEO)

PLEJ-OF ABA LIGE: Poraz Zvezde u Slavonskom Brodu, titula Ciboni (FOTO)

DOBRO GA JE ZAPAMTIO: Milan Pavkov ostao je urezan u sećanje Vladimira Stojkovića (FOTO)

Od prvog minuta meča u Zagrebu utakmica je bila žestoko. Domaći tim je stekao rano vođstvo i uspeo da održava prednost do kraja prvog dela. Kobs je diktirao tempo svog tima, dok je Stipanović bio sjajan pod košem. Rezultatom 41:39 u korist Cedevite završeno jue prvo poluvreme ovog veoma uzbudljivog meča.

U nastavku duela Cedevita je nastavila sa dobrom igrom u finišu treće deonice uspela da stekne i osetniju prednost od sedam koševa razlike.

Uporni gosti nisu se predavali, a pa su početkom poslednje deonice preokrenuli tok meča i uspeli da povedu. U posolednjih pet minuta utakmice viđena je velika drama, a gostujući tim je posle mnogo uzbuđenja na kraju slavio i plasirao se u finale regionalnog takmičenja!

CEDEVITA - BUDUĆNOST 73:78 (21:10, 20:29, 17:18, 15:21)

DVORANA: Košarkaški centar Dražen Petrović

SUDIJE: Matej Boltauzer, Damir Javor, Milivoje Jovčić

Cedevita: Pulen, Kobs, Krušlin, Katić, Žganes, Stipanović, Banić, Bošnjak, Kuk, Ramljak, Mustapić, Murić.

Budućnost: Džekson, Kol, Šehović, E.Klark, Barović, K. Klark, Gordić, Bitadze, Popović, Bel, Nikolić, Vilijams.