ПЛЕЈ-ОФ СУПЕРЛИГЕ: Кузмић гура Звезду ка финалу (ГАЛЕРИЈА)

06.06.2017. 22:50
Čarls Dženkins
Чарлс Џенкинс / Извор: МН Press

Црвено-бели на корак до пласмана у финале.

Црвена звезда је савладала Мега Лекс резултатом 85:70  у првој утакмици полуфинала плеј-офа Суперлиге Србије и налази се на корак до завршних битака за титулу. Тим Дејана Радоњића прву меч лопту имаће већ у четвртак у Сремској Митровици, када ће Мега бити домаћин шампиону Јадрана и освајачу Купа Радивоја Кораћа.

ТРАНСФЕР БОМБА НА МАРАКАНИ: Стиже играч из Премијер лиге Русије! (ФОТО)

Леонардо не долази на прозивку, Ђукић баца у ватру две Партизанове БЕБЕ, а гест Евертона је за причу

Екипа Дејана Милојевића била је равноправан ривал домаћину у првој деоници захваљујући одличним ролама Предрага Самарџиског и Огњена Јарамаза. Црвено-беле није служио шут из даљине, а у таквом односу снага решење је било једноставно - спустити лопту у рекет. Тамо је доминирао Огњен Кузмић који је био нерешива енигма за Мегине колосе.

Посао за госте био је отежан од финиша прве деонице, када је искусни Саво Лешић, некадашњи кошаркаш Црвене звезде, повредио скочни зглоб. Лешић се није враћао на паркет до краја меча, а његово одсуство се осетило у игри гостију.

Домаћин је преломио утакмицу, испоставиће се, у финишу првог полувремену. Серијом 8:0 Звезда се одлепила на двоцифрену разлику (41:31), а у тој серији Кузмић је убацио шест поена (четири са линије за слободна бацања).

Црвено-бели су одржавали 10-ак поена разлике у трећој четвтрини, иако је занимљиво да су прву тројку погодили тек у 29. минуту из осмог покушаја (Бранко Лазић). Тим Дејана Радоњића стегао је одбрану на старту последње доенице, Мега није дала кош из игре пуних пет минута (поентирао само Самарџиски са пенала) и предност Звезде је скочила на плус 21 након тројке Нејта Волтерса у 34. минуту (71:50).

То је био крај, Звезда је повела са 1:0, наставак (можда и завршетак) серије је у четвртак у Сремској Митровици. Најефикаснији у победничком тиму био је Огњен Кузмић са 20 поена и пет скокова, док су Предраг Самарџиски и Јован Новак били први стрелци Мега Лекса са 15 поена.

Црвена звезда – Мега Лекс  85:70 (21:21, 25:12, 16:17, 23:20)

ДВОРАНА: Александар Николић. ГЛЕДАЛАЦА: 3.247. СУДИЈЕ: Белошевић, Обркнежевић, Стефановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 8, Томпсон, Дангубић 6, Митровић 6, Лазић 3, Добрић 3, Симоновић 2, Џенкинс 6, Гудурић 6, Јовић 7 (5ас), Кузмић 20 (5ск), Бјелица 18 (5ск).

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 7, Ребић 4, Лешић, Чарапић 2, Јарамаз 12, Спасојевић 12 (5ск), Мусић, Симеуновић, Тејић 3, Новак 15 (4ас), Капетановић, Самарџиски 15 (8ск, 4ас).

САВИЋ ЋЕ ИМАТИ ДРУШТВО: Звезда ДОВОДИ репрезентативног штопера (ВИДЕО)