PLEJ-OF SUPERLIGE: Kuzmić gura Zvezdu ka finalu (GALERIJA)

06.06.2017. 22:50
Čarls Dženkins
Čarls Dženkins / Izvor: MN Press

Crveno-beli na korak do plasmana u finale.

Crvena zvezda je savladala Mega Leks rezultatom 85:70  u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige Srbije i nalazi se na korak do završnih bitaka za titulu. Tim Dejana Radonjića prvu meč loptu imaće već u četvrtak u Sremskoj Mitrovici, kada će Mega biti domaćin šampionu Jadrana i osvajaču Kupa Radivoja Koraća.

TRANSFER BOMBA NA MARAKANI: Stiže igrač iz Premijer lige Rusije! (FOTO)

Leonardo ne dolazi na prozivku, Đukić baca u vatru dve Partizanove BEBE, a gest Evertona je za priču

Ekipa Dejana Milojevića bila je ravnopravan rival domaćinu u prvoj deonici zahvaljujući odličnim rolama Predraga Samardžiskog i Ognjena Jaramaza. Crveno-bele nije služio šut iz daljine, a u takvom odnosu snaga rešenje je bilo jednostavno - spustiti loptu u reket. Tamo je dominirao Ognjen Kuzmić koji je bio nerešiva enigma za Megine kolose.

Posao za goste bio je otežan od finiša prve deonice, kada je iskusni Savo Lešić, nekadašnji košarkaš Crvene zvezde, povredio skočni zglob. Lešić se nije vraćao na parket do kraja meča, a njegovo odsustvo se osetilo u igri gostiju.

Domaćin je prelomio utakmicu, ispostaviće se, u finišu prvog poluvremenu. Serijom 8:0 Zvezda se odlepila na dvocifrenu razliku (41:31), a u toj seriji Kuzmić je ubacio šest poena (četiri sa linije za slobodna bacanja).

Crveno-beli su održavali 10-ak poena razlike u trećoj četvtrini, iako je zanimljivo da su prvu trojku pogodili tek u 29. minutu iz osmog pokušaja (Branko Lazić). Tim Dejana Radonjića stegao je odbranu na startu poslednje doenice, Mega nije dala koš iz igre punih pet minuta (poentirao samo Samardžiski sa penala) i prednost Zvezde je skočila na plus 21 nakon trojke Nejta Voltersa u 34. minutu (71:50).

To je bio kraj, Zvezda je povela sa 1:0, nastavak (možda i završetak) serije je u četvrtak u Sremskoj Mitrovici. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ognjen Kuzmić sa 20 poena i pet skokova, dok su Predrag Samardžiski i Jovan Novak bili prvi strelci Mega Leksa sa 15 poena.

Crvena zvezda – Mega Leks  85:70 (21:21, 25:12, 16:17, 23:20)

DVORANA: Aleksandar Nikolić. GLEDALACA: 3.247. SUDIJE: Belošević, Obrknežević, Stefanović.

CRVENA ZVEZDA: Volters 8, Tompson, Dangubić 6, Mitrović 6, Lazić 3, Dobrić 3, Simonović 2, Dženkins 6, Gudurić 6, Jović 7 (5as), Kuzmić 20 (5sk), Bjelica 18 (5sk).

MEGA LEKS: Mušidi 7, Rebić 4, Lešić, Čarapić 2, Jaramaz 12, Spasojević 12 (5sk), Musić, Simeunović, Tejić 3, Novak 15 (4as), Kapetanović, Samardžiski 15 (8sk, 4as).

SAVIĆ ĆE IMATI DRUŠTVO: Zvezda DOVODI reprezentativnog štopera (VIDEO)