ПАРНИ ВАЉАК САМЛЕО БУДУЋНОСТ: Партизан повео у полуфиналној серији

10.05.2022. 17:55 17:13
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Доминантна партија.

Кошаркаши Партизана повели су са 1:0 у полуфиналној серији АБА лиге, пошто су били бољи од подгоричке Будућности 82:66 (18:15, 23:13, 20:21, 20:17).

СУКОБ ВЕЧИТИХ РИВАЛА НА ПОМОЛУ? Остоја Мијаиловић прозвао Црвену звезду

ОБРАДОВИЋ ЉУТ НА ИГРАЧЕ: Само тројица од 15 су задовољили пред Будућност

ЈАГОДИЋ-КУРИЏА: Знамо шта нас чека против Партизана

Није добро почело по црно-беле, смушени су били изабраници Жељка Обрадовића на старту меча, лоша организација игре у нападу и лако примљени поени као да су били одраз велике паузе од прошлог такмичарског меча.

Ипак, већ у другој половини деонице разиграли су се домаћи, ношени феноменалном атмосфером са трибина, почела је серија Партизана и на крају четвртине било је плус три за црно-беле.

Друга деоница је у потпуности припала домаћима, наставили су са одличном игром с краја прошлог квартала, Будућност је била немоћна. то довољно говори и податак да нису успели да поентирају све до средине четвртине.

Партизан је био у невероватној серији 18:3, па се на полувреме отишло са резултатом 41:28.

Полуфинале АБА лиге, први меч

Партизан - Будућност 81:66 (18:15, 23:13, 20:21, 20:17)

Судије: Болтаузер, Радојковић, Мајкић

Хала: Александар Николић

Партизан: Пантер 13, Вукчевић 1, Ледеј 19, Загорац 4, Аврамовић 10, Копривица 4, Смаилагић 6, Мур 5, Глас, Лесор 11, Трифуновић 7, Мадар 2

Будућност: Кобс 14, Атић 2, Мицов 3, Баровић 2, Николић Д, Сили 16, Николић З 2, Јагодић-Куриџа 7, Поповић 12, Пери 8

Наставак је донео нешто бољу игру гостију. Коначно су успели изабраници Алексадра Џикића да погоде нешто споља, пре свега Сили и спустили су разлику на минус седам, ипак следи нова серија Партизана 7:0 и контрола је поново на страни домаћина.

Партизан није дозволио преокрет у последњој деоници и мирно је привео меч крају. Најефикаснији у редовима победника је био Зек Ледеј са 19 поена, пратио га је Пантер са 13. Код гостију бољи од осталих је био Ди џеј Сили са 16 поена.

Други меч се игра у Подгорици у недељу од 20:45.

Читав ток меча могли сте пратити уживо на сајту СрбијаДанас.

Крај меча. Партизан - Будућност 82:66.

37. минут
Црно-бели пред победом, убедљива предност 72:58.

34. минут
Асистенција иза леђа Мадар и погодак Лесора уз фаул, 68:52.

32. минут
У лошој су серији и једни и други, ревија промашаја. После два минута у последњој деоници без поена.

Крај треће деонице, вођство Партизана 61:49.

28. минут
Ди џеј Сили погађа тројку. Ево Будућности у нешто бољем ритму, 54:45 је тренутно.

27. минут
Прве поене на мечу постиже Далас Мур и то са линије слободних бацања, плус 12 за Партизан.

25. минут
Серија промашаја на обе стране, отворене тројке су промашили Пери на једној и Пантер на другој страни, 45:32.

22. минут
Јагодић-Куриџа је добро истрчао и поентирао из контранапада, 43:30.

Почело је друго полувреме, први напад ће имати гости.

Полувреме у Пиониру. Партизан - Будућност 41:28.

19. минут
Кевин Пантер! Тројка у његовом стилу, са девет метара, тренутно је најефикаснији играч на терену, са 13 поена. 39:23.

16. минут
Поени за Алена Смаилагића после асистенције Копривице, 33:19.

13. минут
У невероватној су серији домаћи, Будућност је у контраритму. Серија Партизана 18:13, плус 12 је већ.

12. минут
Аврамовић постиже поене из продора, уз то је и фаулиран. Црно-бели су у серији, 25:15 је тренутно.

Завршена је прва деоница. Партизан је у предности 18:15.

9. минут
Сјајан потез Уроша Трифуновића, напао је из дриблинга и погодио уз фаул за прво вођство Партизана вечерас, 15:12.

6. минут
Нешто боља енергија играча Партизана у претходних неколико напада, Лесор је био сигуран са линије пенала. 9:10.

4. минут
Бољи почетак гостију, Партизан има проблема у организацији игре. 7:2 за Будућност.