PARNI VALJAK SAMLEO BUDUĆNOST: Partizan poveo u polufinalnoj seriji

10.05.2022. 17:55 17:13
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Dominantna partija.

Košarkaši Partizana poveli su sa 1:0 u polufinalnoj seriji ABA lige, pošto su bili bolji od podgoričke Budućnosti 82:66 (18:15, 23:13, 20:21, 20:17).

SUKOB VEČITIH RIVALA NA POMOLU? Ostoja Mijailović prozvao Crvenu zvezdu

OBRADOVIĆ LJUT NA IGRAČE: Samo trojica od 15 su zadovoljili pred Budućnost

JAGODIĆ-KURIDŽA: Znamo šta nas čeka protiv Partizana

Nije dobro počelo po crno-bele, smušeni su bili izabranici Željka Obradovića na startu meča, loša organizacija igre u napadu i lako primljeni poeni kao da su bili odraz velike pauze od prošlog takmičarskog meča.

Ipak, već u drugoj polovini deonice razigrali su se domaći, nošeni fenomenalnom atmosferom sa tribina, počela je serija Partizana i na kraju četvrtine bilo je plus tri za crno-bele.

Druga deonica je u potpunosti pripala domaćima, nastavili su sa odličnom igrom s kraja prošlog kvartala, Budućnost je bila nemoćna. to dovoljno govori i podatak da nisu uspeli da poentiraju sve do sredine četvrtine.

Partizan je bio u neverovatnoj seriji 18:3, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 41:28.

Polufinale ABA lige, prvi meč

Partizan - Budućnost 81:66 (18:15, 23:13, 20:21, 20:17)

Sudije: Boltauzer, Radojković, Majkić

Hala: Aleksandar Nikolić

Partizan: Panter 13, Vukčević 1, Ledej 19, Zagorac 4, Avramović 10, Koprivica 4, Smailagić 6, Mur 5, Glas, Lesor 11, Trifunović 7, Madar 2

Budućnost: Kobs 14, Atić 2, Micov 3, Barović 2, Nikolić D, Sili 16, Nikolić Z 2, Jagodić-Kuridža 7, Popović 12, Peri 8

Nastavak je doneo nešto bolju igru gostiju. Konačno su uspeli izabranici Aleksadra Džikića da pogode nešto spolja, pre svega Sili i spustili su razliku na minus sedam, ipak sledi nova serija Partizana 7:0 i kontrola je ponovo na strani domaćina.

Partizan nije dozvolio preokret u poslednjoj deonici i mirno je priveo meč kraju. Najefikasniji u redovima pobednika je bio Zek Ledej sa 19 poena, pratio ga je Panter sa 13. Kod gostiju bolji od ostalih je bio Di džej Sili sa 16 poena.

Drugi meč se igra u Podgorici u nedelju od 20:45.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

Kraj meča. Partizan - Budućnost 82:66.

37. minut
Crno-beli pred pobedom, ubedljiva prednost 72:58.

34. minut
Asistencija iza leđa Madar i pogodak Lesora uz faul, 68:52.

32. minut
U lošoj su seriji i jedni i drugi, revija promašaja. Posle dva minuta u poslednjoj deonici bez poena.

Kraj treće deonice, vođstvo Partizana 61:49.

28. minut
Di džej Sili pogađa trojku. Evo Budućnosti u nešto boljem ritmu, 54:45 je trenutno.

27. minut
Prve poene na meču postiže Dalas Mur i to sa linije slobodnih bacanja, plus 12 za Partizan.

25. minut
Serija promašaja na obe strane, otvorene trojke su promašili Peri na jednoj i Panter na drugoj strani, 45:32.

22. minut
Jagodić-Kuridža je dobro istrčao i poentirao iz kontranapada, 43:30.

Počelo je drugo poluvreme, prvi napad će imati gosti.

Poluvreme u Pioniru. Partizan - Budućnost 41:28.

19. minut
Kevin Panter! Trojka u njegovom stilu, sa devet metara, trenutno je najefikasniji igrač na terenu, sa 13 poena. 39:23.

16. minut
Poeni za Alena Smailagića posle asistencije Koprivice, 33:19.

13. minut
U neverovatnoj su seriji domaći, Budućnost je u kontraritmu. Serija Partizana 18:13, plus 12 je već.

12. minut
Avramović postiže poene iz prodora, uz to je i fauliran. Crno-beli su u seriji, 25:15 je trenutno.

Završena je prva deonica. Partizan je u prednosti 18:15.

9. minut
Sjajan potez Uroša Trifunovića, napao je iz driblinga i pogodio uz faul za prvo vođstvo Partizana večeras, 15:12.

6. minut
Nešto bolja energija igrača Partizana u prethodnih nekoliko napada, Lesor je bio siguran sa linije penala. 9:10.

4. minut
Bolji početak gostiju, Partizan ima problema u organizaciji igre. 7:2 za Budućnost.