ПОЛУФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА: Драма у Пиониру, Звезда НАЛЕТЕЛА на расположену Мегу! Мало је фалило... (ФОТО)

02.06.2019. 20:59
Filip Čović
Филип Човић / Извор: МН Press

Узбудљив дуел.

Кошаркаши Црвене звезде славили су после доста муке екипу Мега Бемакса са 83:72 (12:17, 26:23, 20:17, 25:15) у првом дуелу ppolufinala плеј-офа Суперлиге. Гости су били у предности током већег дела игре, али су на крају ипак поклекли. Утакмицу у дворани "Александар Николић" обележио је и велики број техничких грешака. Реванш меч игра се четвртог јуна од 19 сати, а домаћин ће бити Мега.

МУК У ПИОНИРУ: Ово ће ЗАБРИНУТИ Делије!

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА РЕВАНШ: Ово је шири списак играча Америке за Мундобаскет! (ВИДЕО ФОТО)

ПЕШИЋ ЈЕ ОДАБРАО ЊЕГА: Кари ДОВОДИ сјајног Американца! (ФОТО)

Гости су одлично отворили дуел у Пиониру и на крилима повратника у тим Гоге Битадзе стекли двоцифрену предност!

Звезда је средином друге деонице стегла одбрану и успела да у финишу друге деонице изједначи, међутим, Мега је на полувремену ипак водила са 40:38! Треба напоменути и да су играчи домаћег тима били нервозни у првом полувремену, па су главни арбитри на мечу у чак четири наврата показали неспортску личну кошаркашима актуелног освајача АБА лиге.

Мега је наставила са добром игром и у наставку дуела. Тим Дејана Милојевића константно је био у вођству, иако су црвено-бели у последњем минуту треће деонице успели да изједначе и да на крилима најбољег играча на овој утакмици, Били Берона и поведу. Резултатом 58:57 у корист црвено-белих ушло се у одлучујућих десет минута.

Црвено-бели су се консолидовали у четвртој деоници и до краја дуела наметнули свој стил игре. То је дало резултата, па су изабраници Милана Томића после проблематичне игре током већег тока дуал на крају ипак славили и повели у полуфиналној серији са 1:0.

Најефикаснији појединци на сусрету били су Били Берон са 24, односно Лука Ашћерић са 20 постигнутих поена.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЕГА БЕМАКС 83:72 (12:17, 26:23, 20:17, 25:15)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Милија Војиновић, Александар Глишић и Саша Маричић.

Црвена звезда: Оџо 4, Лазић 2, Давидовац, Фаје 7, Берон 24, Ненадић, Симанић, Кешељ, Човић 14, Добрић 13, Риверс 17, Ристић 2.

Мега Бемакс: Фундић 10, Битадзе 12, Ашћерић 20, Атић 9, Мокока 5, Зарић, Јањић, Копривица 2, Чарапић 8, Илић 6, Брекић, Мушикић.

Погледајте како изгледа Марија Погребњак, супруга руског фудбалера Павела Погребњака.