POLUFINALE PLEJ-OFA: Drama u Pioniru, Zvezda NALETELA na raspoloženu Megu! Malo je falilo... (FOTO)

02.06.2019. 20:59
Filip Čović
Filip Čović / Izvor: MN Press

Uzbudljiv duel.

Košarkaši Crvene zvezde slavili su posle dosta muke ekipu Mega Bemaksa sa 83:72 (12:17, 26:23, 20:17, 25:15) u prvom duelu ppolufinala plej-ofa Superlige. Gosti su bili u prednosti tokom većeg dela igre, ali su na kraju ipak poklekli. Utakmicu u dvorani "Aleksandar Nikolić" obeležio je i veliki broj tehničkih grešaka. Revanš meč igra se četvrtog juna od 19 sati, a domaćin će biti Mega.

MUK U PIONIRU: Ovo će ZABRINUTI Delije!

VREME JE ZA REVANŠ: Ovo je širi spisak igrača Amerike za Mundobasket! (VIDEO+FOTO)

PEŠIĆ JE ODABRAO NJEGA: Kari DOVODI sjajnog Amerikanca! (FOTO)

Gosti su odlično otvorili duel u Pioniru i na krilima povratnika u tim Goge Bitadze stekli dvocifrenu prednost!

Zvezda je sredinom druge deonice stegla odbranu i uspela da u finišu druge deonice izjednači, međutim, Mega je na poluvremenu ipak vodila sa 40:38! Treba napomenuti i da su igrači domaćeg tima bili nervozni u prvom poluvremenu, pa su glavni arbitri na meču u čak četiri navrata pokazali nesportsku ličnu košarkašima aktuelnog osvajača ABA lige.

Mega je nastavila sa dobrom igrom i u nastavku duela. Tim Dejana Milojevića konstantno je bio u vođstvu, iako su crveno-beli u poslednjem minutu treće deonice uspeli da izjednače i da na krilima najboljeg igrača na ovoj utakmici, Bili Berona i povedu. Rezultatom 58:57 u korist crveno-belih ušlo se u odlučujućih deset minuta.

Crveno-beli su se konsolidovali u četvrtoj deonici i do kraja duela nametnuli svoj stil igre. To je dalo rezultata, pa su izabranici Milana Tomića posle problematične igre tokom većeg toka dual na kraju ipak slavili i poveli u polufinalnoj seriji sa 1:0.

Najefikasniji pojedinci na susretu bili su Bili Beron sa 24, odnosno Luka Ašćerić sa 20 postignutih poena.

CRVENA ZVEZDA - MEGA BEMAKS 83:72 (12:17, 26:23, 20:17, 25:15)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Milija Vojinović, Aleksandar Glišić i Saša Maričić.

Crvena zvezda: Odžo 4, Lazić 2, Davidovac, Faje 7, Beron 24, Nenadić, Simanić, Kešelj, Čović 14, Dobrić 13, Rivers 17, Ristić 2.

Mega Bemaks: Fundić 10, Bitadze 12, Ašćerić 20, Atić 9, Mokoka 5, Zarić, Janjić, Koprivica 2, Čarapić 8, Ilić 6, Brekić, Mušikić.

Pogledajte kako izgleda Marija Pogrebnjak, supruga ruskog fudbalera Pavela Pogrebnjaka.