ПАРТИЗАН СЛОМИО МОРНАР: Црно-бели убедљиви у другом полувремену!

29.01.2023. 19:47
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Регионална лига...

Кошаркаши Партизана савладали су у мечу 17. кола регионалне АБА лиге против Морнар, резултатом 92:74 (28:26, 13:15, 30:21, 21:12).

НБА: Богдановић слаб у поразу

ПОКОРИЛИ ЗАГРЕБ: Београђани ПОНИЗИЛИ Хрвате

ЛОША ВЕСТ ЗА РАДОЊИЋА: Један од најбољих ВАН ТЕРЕНА ТРИ НЕДЕЉЕ!

Прва четвртина протекла је у одличној нападачкој игри и једних и других, а док се код Партизана распуцао Јанис Папапетру који је погодио три тројке из четири покушаја у том делу игре, госте је предводио доскорашњи члан црно-белих Грегор Глас. Словенац није ни излазио из игре током првог квартала и за 10 минута је уписао 10 поена.

Морнар је имао благу предност у већем делу прве четвртине, али ју је Партизан добио са 28:26.

У другој четвртини је своје прве поене за екипу Морнара уписао и Џордан Голдвајер, најновије појачање екипе из Бара, али Партизан је појачао игру у одбрани и контролисао дешавања на терену, све до уласка у последња три минута друге четвртине, када је Крис Џонс закуцао за изједначење на 37:37.

Жељко Обрадовић је реаговао тајм-аутом, после ког су гости успели и да поведу, а Партизанов напад није успео да ''проради'' до краја првог полувремена, па ће тренер црно-белих имати шта да каже својим играчима током паузе.

Очекивало се да у наставку Партизан појача ритам, то се донекле и догодило, али екипа Морнара, појачана и Крисом Џонсом и Џорданом Голдвајером није дозвољавала црно-белима да се значајније резултатски одлепе.

Прву двоцифрену предност од почетка утакмице Партизану је донео Урош Трифуновић, својом тројком на почетку последње четвртине, када су црно-бели повели са 74:62.

Ту разлику је домаћи тим углавном и одржавао до краја утакмице и без већих проблема уписао очекивану победу.

Папапетру је у Партизану био најефикаснији са 19 поена, Смаилагић је уписао 15, Ледеј 14, а Аврамовић 13, уз осам асистенција.

У екипи Морнара Грегор Глас најефикаснији са 20 поена и пет скокова, а Крис Џонс га је пратио са 15 поена и осам ухваћених лопти.

ПАРТИЗАН - МОРНАР (28:26, 13:15, 30:21, )

Штарк Арена - Београд

Партизан: Мадар 2, Анђушић 10, Папапетру 19, Вукчевић, Смаилагић 15, Броџиански 7, Ледеј 14, Нанел 3, Аврамовић 13, Трифуновић 9, Пантер

Морнар: Ђоковић 7, Глас 20, Вујачић 9, Пецарски, Вранковић 6, Џонс 15, Пецарски 5, Ковачевић 8, Голдвајер 2, Миковић 2