PARTIZAN SLOMIO MORNAR: Crno-beli ubedljivi u drugom poluvremenu!

29.01.2023. 19:47
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Regionalna liga...

Košarkaši Partizana savladali su u meču 17. kola regionalne ABA lige protiv Mornar, rezultatom 92:74 (28:26, 13:15, 30:21, 21:12).

NBA: Bogdanović slab u porazu

POKORILI ZAGREB: Beograđani PONIZILI Hrvate

LOŠA VEST ZA RADONJIĆA: Jedan od najboljih VAN TERENA TRI NEDELJE!

Prva četvrtina protekla je u odličnoj napadačkoj igri i jednih i drugih, a dok se kod Partizana raspucao Janis Papapetru koji je pogodio tri trojke iz četiri pokušaja u tom delu igre, goste je predvodio doskorašnji član crno-belih Gregor Glas. Slovenac nije ni izlazio iz igre tokom prvog kvartala i za 10 minuta je upisao 10 poena.

Mornar je imao blagu prednost u većem delu prve četvrtine, ali ju je Partizan dobio sa 28:26.

U drugoj četvrtini je svoje prve poene za ekipu Mornara upisao i Džordan Goldvajer, najnovije pojačanje ekipe iz Bara, ali Partizan je pojačao igru u odbrani i kontrolisao dešavanja na terenu, sve do ulaska u poslednja tri minuta druge četvrtine, kada je Kris Džons zakucao za izjednačenje na 37:37.

Željko Obradović je reagovao tajm-autom, posle kog su gosti uspeli i da povedu, a Partizanov napad nije uspeo da ''proradi'' do kraja prvog poluvremena, pa će trener crno-belih imati šta da kaže svojim igračima tokom pauze.

Očekivalo se da u nastavku Partizan pojača ritam, to se donekle i dogodilo, ali ekipa Mornara, pojačana i Krisom Džonsom i Džordanom Goldvajerom nije dozvoljavala crno-belima da se značajnije rezultatski odlepe.

Prvu dvocifrenu prednost od početka utakmice Partizanu je doneo Uroš Trifunović, svojom trojkom na početku poslednje četvrtine, kada su crno-beli poveli sa 74:62.

Tu razliku je domaći tim uglavnom i održavao do kraja utakmice i bez većih problema upisao očekivanu pobedu.

Papapetru je u Partizanu bio najefikasniji sa 19 poena, Smailagić je upisao 15, Ledej 14, a Avramović 13, uz osam asistencija.

U ekipi Mornara Gregor Glas najefikasniji sa 20 poena i pet skokova, a Kris Džons ga je pratio sa 15 poena i osam uhvaćenih lopti.

PARTIZAN - MORNAR (28:26, 13:15, 30:21, )

Štark Arena - Beograd

Partizan: Madar 2, Anđušić 10, Papapetru 19, Vukčević, Smailagić 15, Brodžianski 7, Ledej 14, Nanel 3, Avramović 13, Trifunović 9, Panter

Mornar: Đoković 7, Glas 20, Vujačić 9, Pecarski, Vranković 6, Džons 15, Pecarski 5, Kovačević 8, Goldvajer 2, Miković 2