ЖИЛАВИ ПАНТЕРИ ДАЛИ СВЕ ОД СЕБЕ: Звезда савладала ФМП

24.10.2022. 18:47
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Трећи тријумф црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу ФМП  у дворани ''Александар Николић'' у претпоследњем мечу четвртог кола АБА лиге са 83:77 (24:25, 27:14, 17:22, 15:15) и тако задржали савршен улинак трећом победом уз меч мање због одложене утакмице против Цедевита Олимпије из претходног кола, док је тим из Железника претрпео први пораз.

КРУНИСАНИ КРАЉ БЛЕКЏЕКА – Београђанин освојио 1.072.000 ДИНАРА, а ево и како!

ЕНГЛЕЗИ ИГРАЈУ КОШАРКУ!? Све извеснији улазак Британаца у Евролигу

У ЗВЕЗДИ НИЈЕ ОДУШЕВИО: Потписао Џони О’Брајант (ФОТО)

Почетак меча припао је ФМП-у који је одлично играо и врло брзо стигао и престигао почетну предност Звезде. Изабраници Ненада Стефановића су одлично користили сваку прилику у нападу и пре свега захваљујући добром шуту за три поена успели да стигну до предности 22:14 у 7. минуту. Међутим, улазак Вилдозе убрзао је игру црвено-белих који су до краја деонице серијом 10-3 имали само поена заостатка на првом малом одмору. Где је Звезда стала у првој четвртини, наставила је у другој и серијом 8-0 повела 32:25 у 13. минуту. Успео ФМП  да приђе на 32:30, али захваљујући Николи Ивановићу је Звезда врло брз оповећала предност и стигла до двоцифреног вођства, као и максималне предност 49:33, да би Пантери до полувремена смањили на 51:40.

Почетак другог дела игре припао је Звезди која је преко Ивановића и Мартина стигла до предности 54:40, али је ФМП конбстантно током треће деонице успевао да буде на око 10 поена заостатка за црвено-белима. Тим Владе Јовановића је у пар наврата током треће деонице стизао до вођства од 13 или 14 разлике, али је сваки пут успевао ФМП да смањи заостатак, а у завршници четвртине и да приђе на само шест поена минуса тројом Фрејзера готово уз звук сирене (68:62). Митровић је на почетку последње деонице изгубио лопту, а Џенкинс приближио Пантере на само четири поена мањка 68:64, а Звзеда је скоро три минута била без поена у четвртој четвртини све до тројке Добрића за 71:64 у 33. минуту. Уследила је тројка Вилдозе у истом мкинуту која је Звезди вратила двоцифрену предност 74:64 и мада су Пантери успели у пар наврата да спусте заостатак на испод 10 поена и чак приђу на шест поена мањка два минута пре краја сјајним закуцавањем Изундуа, Звезда је мирно привела меч крају и остварила тријумф.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФМП 83:77 (24:25, 27:14, 17:22, 15:15)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Обркнежевић, Весковић, Пецељ

ГЛЕДАЛАЦА: 1.197

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Холанд 5, Вилдоза 14, Лазаревић 2, Митровић 12, Лазић, Мартин 7, Добрић 8, Радуљица, Ивановић 22, Марковић 1, Петрушев 3, Бентил 9.

ФМП: Фрејзер 27, Бич 5, Павићевић, Степановић 6, Неранџић 1, Шарановић 8, Симовић 5, Изунду 4, Јанковић 6, Џенкинс 5, Вујичић, Валинскас 10.