ФМП ПРЕТИО ДВЕ ЧЕТВРТИНЕ: Звезда сломила отпор Пантера у последњој деоници

24.05.2024. 21:14
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу ФМП-а у првом мечу полуфинала Кошаркашке лиге Србије са 97:87 (27:13, 18:29, 25:23, 27:22) и тако повела са 1:0 у серији која се игра на две победе.

Публика у дворани ''Александар Николић'' позравила је на почетку меча играче који су пре мање од недељу дана освојили титулу у АБА лиги пошто су савладали Партизан са 3:0 у финалној серији, а трофеј је пред публику изнео Никола Топић. Уједно је Бранко Лазић добио урамљени дрес за 800 мечева одиграних у Црвеној звезди.

ФМП је само у првих хнеколико минута успео да парира Црвеној звезди која је на крилима Јага од старта форсирала бржу игру и већ у 5. минуту стекла двоцифрену предност 14:4, а два минута касније било је 21:6 после поена Боломбоја. Тренер Звезде Јанис Сферопулос често је мењао и комбинаовао петорке не желећи да много оптерећује главне играче, а ритам црвено-белих није падао и на крају прве деонице предност Звезде је износила 27:13.

Милош Теодосић преузео је организацију игре Звезде на почетку друге деонице, а црвено-бели су већ у 13. минуту стекли до тада максималну предност 35:17. Међутим, уследио је одговор Пантера. За четири минута ФМП је направио серију 18-3 и пришао на 38:33захваљујућу тројкама Шарановића и Ребеца уз добру одбрану која је практично у потпуности зауставила Звездин напад. Ипак, серију Пантера је са пет поена у низу зауставио Недовић, али није то потпуно стопирало ФМП. Наставили су Пантери са добром игром, Звзеда се мучила у нападу и на велики одмор отишла са свега три поена предности (45:42).

Очекивало се да Црвена звезда одговори у трећој деоници и врати предност, међутим то се није догодило. ФМП је наставио у истом римту који није пореметио ни велики одмор, а предњачили су Јован Новак и Матиц Ребец који су тројкама одржавали прикључак Пантера, а управо је после тројке Новака ФМП стигао и до вођства 57:55 у 26. минуту. Ипак, разиграни Дос Сантос и Томпкинс вратили су црвено-белима предност, да би Митровић са три поена донео Звезди пет поена предности на уласку у последњу деоницу.

Наставио је Дос Сантос да се поиграва са ривалима, а придружио му се и Теодосић који је са две везане тројке одвео Звезду поново на двоцифрену предност 81:67 у 33. минуту. Чини се да је тада тим Сферопулоса и реломио меч иако је ФМП на кратко успео да смањи на 10 поена заостатка, али су Митровић и Илић са седам поена у низу донели предност црвено-белима 90:73 у 36. минуту. У преостала четири минута Црвена звезда је рутински привела утакмицу крају и остварила тријумф.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФМП 97:87 (27:13, 18:29, 25:23, 27:22)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Обркенжевић, Влаховић, Станковић

ГЛЕДАЛАЦА: 3.892

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић 11, Теодосић 10, Томпкинс 6, Давидовац 7, Митровић 15, Лазић, Боломбој 5, Илић 3, Недовић 13, Костић 2, Дос Сантос 25.

ФМП: Вотсон 2, Живановић, Ребец 16, Суботић 4, Робертс 7, Степановић 15, Шарановић 7, Симовић 10, Гагић, Новак 12, Кузмић 8, Гашић 6.