"ПАРНИ ВАЉАК" ПАО У СТОЖИЦАМА: Мајсторица у Београду!

30.05.2023. 18:56
KK Cedevita Olimpija
KK Цедевита Олимпија / Извор: Фото: АБА лига

Борба за финале плеј-офа АБА лиге...

Кошаркаши Партизана поражени су на гостовању у Љубљани од Цедевите Олимпије резултатом 95:83 (29:26, 22:15, 22:19, 22:23) у другом мечу полуфинала плеј-офа АБА лиге. Подсетимо, "Парни ваљак" је славио у првом мечу у Београду, резултатом 85:70.

КЕЦМАН УШАО У ЊЕГА: Данте са ПРЕКО ПОЛА терена уз звук сирене погађа! Утишао целу Љубљану (ВИДЕО)

ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ ПРЕД ФИНАЛЕ СА ДЕНВЕРОМ! Мајами све јачи

ШПАНЦИ ЈАВЉАЈУ: Миротић у потрази за НОВИМ КЛУБОМ!

Прву четвртину обележио је сјајан шут за три поена, најпре екипе Партизана, односно Нанелија, Пантера и Смаилагића, а онда и домаћег тима, пре свих Марка Јеремића.

Партизан је водио, Љубљанчани окренули резултат у своју корист у финишу првог квартала, а када су се домаћи одвојили на ''плус шест'', Данте Егзум је на крају ове деонице погодио тројку са пола терена и смањио на 29:26.

Тим резултатом се ушло у други квартал. Партизан је серијом 7:0 успео да врати предност, али је Цедевита Олимпија узвратила својом серијом 9:1 и на минут и по пре краја првог полувремена је водила са 42:38.

Егзум је накратко прекинуо ту серију, али онда Јоги Ферел погађа тројку и домаћи стижу до 45:40.Недуго затим Трифуновић прави фаул над Ферелом, уз то добија и техничку грешку и Ферел са линије пенала увећава разлику на ''плус 7'' - 48:41.

Егзум је уз звук сирене погодио тројку са пола терена, накратко је Партизан повео почетком друге деонице, али домачи затим праве серију 9:1, враћају резултатску предност која до полувремена постаје двоцифрена - 51:41.

Двоструко више дкокова имала је Цедевита Олимпија у првом полувремену, а ништа се по тим питању није променило ни у наставку. Уз то, како је меч одмицао, било је приметно све веће самопоуздање домаћег тима, па је уз скакачку доминацију све боље и шутирао.

Потпуно неочекивано, домаћи су прелимили утакмицу у своју корист у тренуцома када је Јоги Ферел отишао на клупу, а ушли Ребец и Мулалић.

Тек што је ушао, Мулалић погађа тројку уз фаул Пантера, нешто касније Ребец погађа још једну преко Лесора и Цедевита Олимпија је пред крај треће четвртине повела са 73:59.

Данте Егзум је својом енергијом покушавао да врати црно-беле у игру почеком последње деонице, али бројни пропусти у одбрани нису остали некажњени и домаћи су одржавали петнаестак поена предности.

С обзиром на одличну игру резервиста, тренер Цедевита Олимпије Миро Алиловић је имао луксуз да одмара Јогија Ферела све до пет минута пре краја, а чим је ушао, Американац је поентирао и наставио Партизанову агонију у овом мечу.

Какву-такву наду Партизану дао је Јам Мадар са своја два везана поготка којима су црно-бели смањили на 87:76. После тајм-аута Партизан је пришао и на осам поена разлике, али онда Ферел узвраћа најпре новим поенима, а онда и сјајном асистенцијом за Драгића који својом тројком ставља тачку на овај меч.

Јоги Ферел најбољи са 21 поеном, 8 скокова и 7 асистенција, а у Партизану Пантер 24, уз осам скокова.

Погледајте како изгледа Вања, супруга бившег капитена Партизана Новице Величковића