"PARNI VALJAK" PAO U STOŽICAMA: Majstorica u Beogradu!

30.05.2023. 18:56
KK Cedevita Olimpija
KK Cedevita Olimpija / Izvor: Foto: ABA liga

Borba za finale plej-ofa ABA lige...

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju u Ljubljani od Cedevite Olimpije rezultatom 95:83 (29:26, 22:15, 22:19, 22:23) u drugom meču polufinala plej-ofa ABA lige. Podsetimo, "Parni valjak" je slavio u prvom meču u Beogradu, rezultatom 85:70.

KECMAN UŠAO U NJEGA: Dante sa PREKO POLA terena uz zvuk sirene pogađa! Utišao celu Ljubljanu (VIDEO)

VELIKO POJAČANJE PRED FINALE SA DENVEROM! Majami sve jači

ŠPANCI JAVLJAJU: Mirotić u potrazi za NOVIM KLUBOM!

Prvu četvrtinu obeležio je sjajan šut za tri poena, najpre ekipe Partizana, odnosno Nanelija, Pantera i Smailagića, a onda i domaćeg tima, pre svih Marka Jeremića.

Partizan je vodio, Ljubljančani okrenuli rezultat u svoju korist u finišu prvog kvartala, a kada su se domaći odvojili na ''plus šest'', Dante Egzum je na kraju ove deonice pogodio trojku sa pola terena i smanjio na 29:26.

Tim rezultatom se ušlo u drugi kvartal. Partizan je serijom 7:0 uspeo da vrati prednost, ali je Cedevita Olimpija uzvratila svojom serijom 9:1 i na minut i po pre kraja prvog poluvremena je vodila sa 42:38.

Egzum je nakratko prekinuo tu seriju, ali onda Jogi Ferel pogađa trojku i domaći stižu do 45:40.Nedugo zatim Trifunović pravi faul nad Ferelom, uz to dobija i tehničku grešku i Ferel sa linije penala uvećava razliku na ''plus 7'' - 48:41.

Egzum je uz zvuk sirene pogodio trojku sa pola terena, nakratko je Partizan poveo početkom druge deonice, ali domači zatim prave seriju 9:1, vraćaju rezultatsku prednost koja do poluvremena postaje dvocifrena - 51:41.

Dvostruko više dkokova imala je Cedevita Olimpija u prvom poluvremenu, a ništa se po tim pitanju nije promenilo ni u nastavku. Uz to, kako je meč odmicao, bilo je primetno sve veće samopouzdanje domaćeg tima, pa je uz skakačku dominaciju sve bolje i šutirao.

Potpuno neočekivano, domaći su prelimili utakmicu u svoju korist u trenucoma kada je Jogi Ferel otišao na klupu, a ušli Rebec i Mulalić.

Tek što je ušao, Mulalić pogađa trojku uz faul Pantera, nešto kasnije Rebec pogađa još jednu preko Lesora i Cedevita Olimpija je pred kraj treće četvrtine povela sa 73:59.

Dante Egzum je svojom energijom pokušavao da vrati crno-bele u igru počekom poslednje deonice, ali brojni propusti u odbrani nisu ostali nekažnjeni i domaći su održavali petnaestak poena prednosti.

S obzirom na odličnu igru rezervista, trener Cedevita Olimpije Miro Alilović je imao luksuz da odmara Jogija Ferela sve do pet minuta pre kraja, a čim je ušao, Amerikanac je poentirao i nastavio Partizanovu agoniju u ovom meču.

Kakvu-takvu nadu Partizanu dao je Jam Madar sa svoja dva vezana pogotka kojima su crno-beli smanjili na 87:76. Posle tajm-auta Partizan je prišao i na osam poena razlike, ali onda Ferel uzvraća najpre novim poenima, a onda i sjajnom asistencijom za Dragića koji svojom trojkom stavlja tačku na ovaj meč.

Jogi Ferel najbolji sa 21 poenom, 8 skokova i 7 asistencija, a u Partizanu Panter 24, uz osam skokova.

Pogledajte kako izgleda Vanja, supruga bivšeg kapitena Partizana Novice Veličkovića