НИЈЕ БИЛО ЛАКО, АЛИ ПИШЕ СЕ ПОБЕДА: Србија савладала Велику Британију у Њукаслу

11.11.2022. 20:48
Ognjen Jaramaz
Огњен Јарамаз / Извор: Фото: ФИБА

Четврти тријумф Орлова.

Кошаркаши Србије савладали су у Њукаслу селекцију Велике Британије у седмом колу Групе И квалификација за Светско првенство са 74:68 (21:20, 17:14, 19:17, 17:17) и тако остварили четврту победу и пробили се на друго место на табели иза Летоније.

ГРУПА У КОЈОЈ ЈЕ СРБИЈА: Летонија разбила Грчку, ево шта то значи за Орлове

НБА НЕМА МИЛОСТИ: Никола Вучевић ЖЕСТОКО кажњен због средњег прста (ВИДЕО)

ПАНТЕР НЕМА ДИЛЕМУ: Партизан иде у плеј-оф!

Није Србије била превише ефикасна на старту дуела пошто је преко Ристића и Раданова водила 4:0 после три минута игре. Промашивали су Орлови, али нису ни Британци били бољи и прве поене су постигли тек после четири минута игре. Тројком Јеремића повеал је Србије 12:7, али је домаћин серијом 7-0 стигао до преокрета и вођства 14:12 у 8. минуту. Разиграо се Данило Анђушић са пет поена, али су упрон иБританци ипак на мали домор итшли само са поеном заостатка 21:20. Симанић је другу четвртину отворио са пет узастопних поена, али тројка Вилана није дозволила Србији веће вођство од 26:23. Погодио је Урош Трифуновић за три, Србија је повела 29:25, али је домаћин серијом 6-0 поново стигао до вођства 31:29 у 16. минуту. ПОстигао је потом Ристић тројку којом је Србији вратио вођство, али је уследила резултатаска клацкалица. Витл је погодио уз фаул и искористио додатно бацање, да би Јагодић-Куриџа поентирао, а потом у наредном нападу био фаулиран и искористио само једно бацање па је Србија водил 35:34. Вилијамс је промашио оба бацања, да би затим Вилан и Оласени били непрецизни, а Симанић погодио тројку за вођство 38:34 што је била и предност Орлова на полувремену.

И у наставку се Србије мучила са жилавим Британцима. Иако је Јагодић-Куриџа погодио за шест поена предности Србије 40Ж:34, успевали су Британци да држе корак тројом Андерсона. Погађали су Ристић и Раданов, али је Оласени био прецизан на другој страни и Србија је имала само два поена предности у 23. минуту. Ипак, Ристић је постигао своју другу тројку, Митровић погодио за 2 1, а затим је прецизан био и Анђушић и Србије имала максималну предност 52:44 у 27. минуту. Анђушић је потом добио технички грешку, а Британци су искористили једно слободно бацање, али је било јасно да је Србије успела да пронађе ритам и преко Митровића, Раданова и Анђушића су Орлови први пут имали двоцифрену предност 57:47 у 28. минуту. У наредна два минута Орлови ниасу успели да постигну кош, а Британци су на уалску у последњу четвртину смањили на 57:51. Добро је кренула Србија и у одлучујућих 10 минута меча брзо вратила 10 поена предности преко Анђушића у 31. минуту, али су Британци преко Оласенија и Вилана успели да приђу на 62:57 у 33. минуту. Играло се у наредна три минута кош за кош, а Србија је успела да сачува предност која је после поена Анђушића била 70:61 у 36. минуту. Међутим, Британци су успели да вежу четири поена и два минута касније приђу на 70:65. Успели су Британци у последњи минут да уђу са четири поена заостатка, да би Витл 43 секунде пре краја погодио и смањио на 70:68. Ипак, Огнејн Јарамаз успео је у наредном нападу продором да погоди и стави тачку на овај меч и победу Србије.

ВЕЛИКА БРИТАНИЈЕ - СРБИЈА 68:74 (20:21, 14:17, 17:19, 17:17)

ДВОРАНА: Верту Моторс Арена

СУДИЈЕ: Маријус Чијулин, Фернандо Калатрава, Гинтарас Мачијулис

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Мокфорд 2, Нелсон 15, Олисени 20, Витл 7, Вилијамс 7, Андерсон 3, Елис, Латијер-Огунлеје 2, Мензис 2, Шарма, Ван Острум, Вилан 10.

СРБИЈА: Анђушић 14, Јагодић-Куриџа 10, Јарамаз 6, Митровић 5, Раданов 10, Дангубић, Добрић, Јеремић 3, Јовић, Ристић 15 (11 скокова), Симанић 8, Трифуновић 3.