ШАМПИОН ЈЕ ПРВИ ПОЛУФИНАЛИСТА! Партизан савладао Босну, чека Звезду за пролаз у финале
Кошаркаши Партизана гостовали су Босни у другој утакмици четвртфинала плеј-офа АБА лиге и славили резултатом 73:87, те тако прошли у полуфинале регионалног такмичења.
БОСНА - ПАРТИЗАН 73:87
Дворана Зетра, Сарајево.
Судије: Дамир Јавор, Игор Драгојевић, Крунослав Пеић.
БОСНА: Јанг, Атић, Халиловић, Делалић, Гутић, Манојловић, Шалић, Карудерс, Вест, Зубац, Ковачевић, Пламер.
ПАРТИЗАН: Џонс, Вашингтон, Осетковски, Бошњаковић, Браун, Раданов, Бонга, Лакић, Џекири, Фернандо, Калатес.
Фернандо је уписао прве поене вечерас, Браун је постигао прву тројку, одговорили Вест и Атић. Поменути двојица домаће екипе режирао је серију 9:0.Потом је кренула серија црно-белих, такође од девет везаних поена.
Распуцао се Браун већ у првој деоници, Вашингтоновим слободним бацањима Партизан је стекао двоцифрену предност, а после прве деонице било је 17:26.
Сад већ по навици Калатес диктира темпо црно-белима, асистирао је Џекирију за плус 15.
У другој четвртини било је приговора на суђење са гостујуће стране, техничке су добили Вашингтон и Пењароја.
Ова друга помогла је домаћима да преко Веста и Ковачевића узму четири поена из поседа и после дужег времена се врате на једноцифрени заостатак. На крају полувремена, Партизан је имао 13.
У наставку - Босна припрети, гости експресно реагују. Пашалићева екипа је пропустила неколико шанси да ухвати прикључак у тренуцима кад је Партизан играо без плејмејкера. Пред последњи квартал било је 60:68.
Црно-бели се држе на осам до десет разлике неко време, од Џекирија смо видели неке добре потезе. Испратио је и Бонга одличном енергијом, те је Партизан стигао до велике предности, и тиме трасирао пут ка полуфиналу АБА лиге.
Шампион ће чекати бољег из дуела Црвена звезда - Цедевита.