ŠAMPION JE PRVI POLUFINALISTA! Partizan savladao Bosnu, čeka Zvezdu za prolaz u finale
Košarkaši Partizana gostovali su Bosni u drugoj utakmici četvrtfinala plej-ofa ABA lige i slavili rezultatom 73:87, te tako prošli u polufinale regionalnog takmičenja.
BOSNA - PARTIZAN 73:87
Dvorana Zetra, Sarajevo.
Sudije: Damir Javor, Igor Dragojević, Krunoslav Peić.
BOSNA: Jang, Atić, Halilović, Delalić, Gutić, Manojlović, Šalić, Karuders, Vest, Zubac, Kovačević, Plamer.
PARTIZAN: Džons, Vašington, Osetkovski, Bošnjaković, Braun, Radanov, Bonga, Lakić, Džekiri, Fernando, Kalates.
Fernando je upisao prve poene večeras, Braun je postigao prvu trojku, odgovorili Vest i Atić. Pomenuti dvojica domaće ekipe režirao je seriju 9:0.Potom je krenula serija crno-belih, takođe od devet vezanih poena.
Raspucao se Braun već u prvoj deonici, Vašingtonovim slobodnim bacanjima Partizan je stekao dvocifrenu prednost, a posle prve deonice bilo je 17:26.
Sad već po navici Kalates diktira tempo crno-belima, asistirao je Džekiriju za plus 15.
U drugoj četvrtini bilo je prigovora na suđenje sa gostujuće strane, tehničke su dobili Vašington i Penjaroja.
Ova druga pomogla je domaćima da preko Vesta i Kovačevića uzmu četiri poena iz poseda i posle dužeg vremena se vrate na jednocifreni zaostatak. Na kraju poluvremena, Partizan je imao +13.
U nastavku - Bosna pripreti, gosti ekspresno reaguju. Pašalićeva ekipa je propustila nekoliko šansi da uhvati priključak u trenucima kad je Partizan igrao bez plejmejkera. Pred poslednji kvartal bilo je 60:68.
Crno-beli se drže na osam do deset razlike neko vreme, od Džekirija smo videli neke dobre poteze. Ispratio je i Bonga odličnom energijom, te je Partizan stigao do velike prednosti, i time trasirao put ka polufinalu ABA lige.
Šampion će čekati boljeg iz duela Crvena zvezda - Cedevita.