ЦИБОНА ДОМИНИРАЛА ПА СТАЛА: Партизан показао силу у другом полувремену!

14.10.2023. 21:48
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Настављена АБА лига...

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Цибоне у трећем колу АБА лиге, резултатом 96:67.

ЗАБРИЊАВАЈУЋЕ: Партизан без Каминског!

БУРСА ШОКИРАЛА АЛИМПИЈЕВИЋА: Неочекиван пораз Бешикташа!

ИВАНОВИЋ ОПРЕЗАН ПРЕД ЧАЧАНЕ: Чека нас тешка утакмица

Покушао је тренер Партизана Жељко Обрадовић да вечерас максимално одмори своје највеће адуте пред напорну евролигашку седмицу, али му то гости из Загреба нису дозволили.

Јаков Мустапић је сјајно шутерски расположен, погодио је четири тројке за првих дванаест минута у игри, а у Партизану је приметан умор после меча у Лиону против Асвела.

Цибона је од почетка меча константно била у вођству. На крају првог квартала гости су имали девет поена предности, а почетком другог су ту предност увећали на 15 поена разлике, било је и 33:18 у њихову корист.

Морао је тада Обрадовић да на терен пошаље и капитена Пантера и Џејмса Нанелија после чега је налет гостију заустављен, али Партизан и даље не успева да дође до своје препознатљиве игре, нити до бољег шута из игре, па је Цибона до пред сам крај првог полувремена успешно одржавала десетак поена предности. Тек у последњем минуту је Партизан смањио разлику тројком Нанелија, па поенима Аврамовића после контре.

Нанели и Копривица су обележили првих пет-шест минута треће четвртине, током којих је Партизан успео да направи преокрет и поведе са 56:50.

Цибона је опет почела да узвраћа тројкама Мустапића и Аранитовића, али за разлику од првог полувремена црно-бели су деловали много самоувереније у нападу и лакше су налазили решења да поентирају.

Балша Копривица је, баш као и Нанели нешто раније, добио и овације са трибина после неколико узастопних закуцавања и атрактивне ''рампе'' у одбрани, после чега Нанели погађа за 60:53 у корист Партизана.

У последњој четвртини отпор Цибоне је значајно ослабио и Партизан је дошао до убедљивог тријумфа. Ако посматрамо само друго полувреме, Партизан је тих 20 минута добио са 60:25.

Џејмс Нанели је са 17 поена, по 4 скока и асистенције био најефикаснији у Партизану, а пратили су га Копривица са 15 поена и 6 скокова, Анђушић са 14, Ледеј са 11 поена.

Код гостију на крају најефикаснији Аранитовић са 21, а Мустапић је остао на 17 постигнутих поена (5/7 за три).