CIBONA DOMINIRALA PA STALA: Partizan pokazao silu u drugom poluvremenu!

14.10.2023. 21:48
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Nastavljena ABA liga...

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Cibone u trećem kolu ABA lige, rezultatom 96:67.

ZABRINJAVAJUĆE: Partizan bez Kaminskog!

BURSA ŠOKIRALA ALIMPIJEVIĆA: Neočekivan poraz Bešiktaša!

IVANOVIĆ OPREZAN PRED ČAČANE: Čeka nas teška utakmica

Pokušao je trener Partizana Željko Obradović da večeras maksimalno odmori svoje najveće adute pred napornu evroligašku sedmicu, ali mu to gosti iz Zagreba nisu dozvolili.

Jakov Mustapić je sjajno šuterski raspoložen, pogodio je četiri trojke za prvih dvanaest minuta u igri, a u Partizanu je primetan umor posle meča u Lionu protiv Asvela.

Cibona je od početka meča konstantno bila u vođstvu. Na kraju prvog kvartala gosti su imali devet poena prednosti, a početkom drugog su tu prednost uvećali na 15 poena razlike, bilo je i 33:18 u njihovu korist.

Morao je tada Obradović da na teren pošalje i kapitena Pantera i Džejmsa Nanelija posle čega je nalet gostiju zaustavljen, ali Partizan i dalje ne uspeva da dođe do svoje prepoznatljive igre, niti do boljeg šuta iz igre, pa je Cibona do pred sam kraj prvog poluvremena uspešno održavala desetak poena prednosti. Tek u poslednjem minutu je Partizan smanjio razliku trojkom Nanelija, pa poenima Avramovića posle kontre.

Naneli i Koprivica su obeležili prvih pet-šest minuta treće četvrtine, tokom kojih je Partizan uspeo da napravi preokret i povede sa 56:50.

Cibona je opet počela da uzvraća trojkama Mustapića i Aranitovića, ali za razliku od prvog poluvremena crno-beli su delovali mnogo samouverenije u napadu i lakše su nalazili rešenja da poentiraju.

Balša Koprivica je, baš kao i Naneli nešto ranije, dobio i ovacije sa tribina posle nekoliko uzastopnih zakucavanja i atraktivne ''rampe'' u odbrani, posle čega Naneli pogađa za 60:53 u korist Partizana.

U poslednjoj četvrtini otpor Cibone je značajno oslabio i Partizan je došao do ubedljivog trijumfa. Ako posmatramo samo drugo poluvreme, Partizan je tih 20 minuta dobio sa 60:25.

Džejms Naneli je sa 17 poena, po 4 skoka i asistencije bio najefikasniji u Partizanu, a pratili su ga Koprivica sa 15 poena i 6 skokova, Anđušić sa 14, Ledej sa 11 poena.

Kod gostiju na kraju najefikasniji Aranitović sa 21, a Mustapić je ostao na 17 postignutih poena (5/7 za tri).