02.10.2022. 17:45
CP
ЦП / Извор: Фото: АБА лига

Дерби Јадрана.

Кошаркаши Партизана савалдали су екипу Цибоне са 105:81 на гостовању у Загребу у првом колу регионалне АБА лиге.

ЈОВАНОВИЋ ПОСЛЕ ДЕБИЈА НА КЛУПИ ЗВЕЗДЕ: Прва утакмица је увек мало незгодна

ПОБЕДОМ КРЕНУЛИ У ОДБРАНУ ТИТУЛЕ: Звезда силна против МЗТ-а

Веома ефикасна била је прва четвртина, обе екипе комбиновано су убациле чак 51 поен, с пола коша предности за домаћина.

Од самог старта меча Загрепчани су одржавали предност, која је средином друге деонице тројком Нанелија прешла на страну црно-белих.

Серију Партизана покренуо је Кевин Пантер, који је уз Трифуновића био најбољи играч у првом полувремену, постигавши 12 поена.

Уз новог капитена Партизана, Папапетру и Нанели били су иницијатори преокрета, а како се сусрет ближио полувремену, расла је предност тима из Београда. Најефикаснији у редовима Цибоне у првих 20 минута био је Љубичић са 10 поена.

У наставку меча Партизан није спуштао ритам, од почетка другог полувремена кренули су агресивно, а тројком повратника Данила Анђушића црно-бели су стигли до " 20" (70:50).

Још током треће деонице питање победника било је решено, те је стратег гостију Жељко Обрадовић одлучио да мало промеша карте и да прилику и Грегору Гласу.

Предност Партизана је расла, да би пред одлучујућу четвртину износила 82:60. Дали су Цибоси гас, ухватили ритам и кренули да смањују заостатак, али је Партизан разбудио најпре Обрадовић тајм-аутом, а онда и Вукчевић тројком.

Црно-бели су били распуцани и успели су да дођу до "стотке" и тако убедљиво савалдају великог ривала.

Најефикаснији појединац меча долази из редова поражене екипе, а реч је о Љубичићу који је убацио 19 поена. Нико од саиграча није успео да га прати, док су поене распоредили међу собом кошаркаши Партизана. Пантер и Трифуновић су убацили по 14, а Вукчевић два мање.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте заводљиви плес смерне српске тенисерке Нине Стојановић