02.10.2022. 17:45
CP
CP / Izvor: Foto: ABA liga
Derbi Jadrana.

Košarkaši Partizana savaldali su ekipu Cibone sa 105:81 na gostovanju u Zagrebu u prvom kolu regionalne ABA lige.

JOVANOVIĆ POSLE DEBIJA NA KLUPI ZVEZDE: Prva utakmica je uvek malo nezgodna

POBEDOM KRENULI U ODBRANU TITULE: Zvezda silna protiv MZT-a

Veoma efikasna bila je prva četvrtina, obe ekipe kombinovano su ubacile čak 51 poen, s pola koša prednosti za domaćina.

Od samog starta meča Zagrepčani su održavali prednost, koja je sredinom druge deonice trojkom Nanelija prešla na stranu crno-belih.

Seriju Partizana pokrenuo je Kevin Panter, koji je uz Trifunovića bio najbolji igrač u prvom poluvremenu, postigavši 12 poena.

Uz novog kapitena Partizana, Papapetru i Naneli bili su inicijatori preokreta, a kako se susret bližio poluvremenu, rasla je prednost tima iz Beograda. Najefikasniji u redovima Cibone u prvih 20 minuta bio je Ljubičić sa 10 poena.

U nastavku meča Partizan nije spuštao ritam, od početka drugog poluvremena krenuli su agresivno, a trojkom povratnika Danila Anđušića crno-beli su stigli do "+20" (70:50).

Još tokom treće deonice pitanje pobednika bilo je rešeno, te je strateg gostiju Željko Obradović odlučio da malo promeša karte i da priliku i Gregoru Glasu.

Prednost Partizana je rasla, da bi pred odlučujuću četvrtinu iznosila 82:60. Dali su Cibosi gas, uhvatili ritam i krenuli da smanjuju zaostatak, ali je Partizan razbudio najpre Obradović tajm-autom, a onda i Vukčević trojkom.

Crno-beli su bili raspucani i uspeli su da dođu do "stotke" i tako ubedljivo savaldaju velikog rivala.

Najefikasniji pojedinac meča dolazi iz redova poražene ekipe, a reč je o Ljubičiću koji je ubacio 19 poena. Niko od saigrača nije uspeo da ga prati, dok su poene rasporedili među sobom košarkaši Partizana. Panter i Trifunović su ubacili po 14, a Vukčević dva manje.

BONUS VIDEO: Pogledajte zavodljivi ples smerne srpske teniserke Nine Stojanović