ПОРАЗ ЗА КРАЈ: Србија завршила као шеста на Мундобаскету

02.07.2023. 17:52
juniorska košarkaška reprezentacija Srbije
јуниорска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: FIBA.basketball

Слабо првенство за "Орлиће".

Кошаркаши Србије поражени су од Аргентине 87:71 (18:14, 18:27, 25:20, 25:10) у борби за пето место на Светском првенству за играче до 19 година.

САГА СЕ БЛИЖИ КРАЈУ: Црвено-бели и Миротић на корак од ПОТПИСА

САСВИМ ДОБАР, ВИСОК 206 И ИСКУСАН У ЕВРОЛИГИ: Црвена звезда нашла центра

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ПОВРАТАК У ЗВЕЗДУ? Американац је СЛОБОДАН, чека се понуда са Малог Калемегдана

После нешто споријег старта, наш тим је у другом периоду успео да ухвати добар нападачки ритам, чиме је најавио много бољи наставак. У уводним минутима другог полувремена, поенима Алексе Миленковића наши момци су дошли и до шест поена предности – 38:44. Међутим, Аргентина је узвратила серијом 8:0 и вратила утакмицу у егал – 46:44.

У истом ритму играло се све до половине последњег периода, када је Марко Шаренац закуцао за 72:68. Прве следеће поена за наш тим постигао је Илија Милијашевић, са линије пенала. али тек на минут и по пре краја. До тада је Аргентина нанизала 10, повела 82:68 и најавила победу, до које је касније и дошла.

Тако је Србија у по многима неважном мечу поразом завршила такмичење, где смо видели да смо по таленту овог тренутка иза наших највећих ривала.

Филип Боровићанин је са 21 поеном и 14 скокова био најефикаснији у тиму Србије, Лазар Ђоковић је додао 18, Илија Милијашевић 14, Марко Шаренац осам, Филип Радаковић седам. Код Аргентине предњачио је Ли Алија са 18 кошева, Бордон је дао 15, Труе 14, Маркијаро 11, Ђованети по 10.