PORAZ ZA KRAJ: Srbija završila kao šesta na Mundobasketu

02.07.2023. 17:52
juniorska košarkaška reprezentacija Srbije
juniorska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: FIBA.basketball

Slabo prvenstvo za "Orliće".

Košarkaši Srbije poraženi su od Argentine 87:71 (18:14, 18:27, 25:20, 25:10) u borbi za peto mesto na Svetskom prvenstvu za igrače do 19 godina.

SAGA SE BLIŽI KRAJU: Crveno-beli i Mirotić na korak od POTPISA

SASVIM DOBAR, VISOK 206 I ISKUSAN U EVROLIGI: Crvena zvezda našla centra

VREME JE ZA POVRATAK U ZVEZDU? Amerikanac je SLOBODAN, čeka se ponuda sa Malog Kalemegdana

Posle nešto sporijeg starta, naš tim je u drugom periodu uspeo da uhvati dobar napadački ritam, čime je najavio mnogo bolji nastavak. U uvodnim minutima drugog poluvremena, poenima Alekse Milenkovića naši momci su došli i do šest poena prednosti – 38:44. Međutim, Argentina je uzvratila serijom 8:0 i vratila utakmicu u egal – 46:44.

U istom ritmu igralo se sve do polovine poslednjeg perioda, kada je Marko Šarenac zakucao za 72:68. Prve sledeće poena za naš tim postigao je Ilija Milijašević, sa linije penala. ali tek na minut i po pre kraja. Do tada je Argentina nanizala 10, povela 82:68 i najavila pobedu, do koje je kasnije i došla.

Tako je Srbija u po mnogima nevažnom meču porazom završila takmičenje, gde smo videli da smo po talentu ovog trenutka iza naših najvećih rivala.

Filip Borovićanin je sa 21 poenom i 14 skokova bio najefikasniji u timu Srbije, Lazar Đoković je dodao 18, Ilija Milijašević 14, Marko Šarenac osam, Filip Radaković sedam. Kod Argentine prednjačio je Li Alija sa 18 koševa, Bordon je dao 15, True 14, Markijaro 11, Đovaneti po 10.