ПРЕД ДУЕЛ СА ЗВЕЗДОМ: Фенер ФУРИОЗАН, Мадар МАЕСТРАЛАН

11.11.2023. 22:08
Jam Madar
Јам Мадар / Извор: МН Press

Убедљив тријумф Итудисове чете.

После велике борбе и пораза од Партизана у Београду, кошаркаши Фенербахчеа вратили су се на победничли колосек. Пред окршај са Црвеном звездом (уторак, 20.45) чета Димитриса Итудиса је у седмом колу шампионата Турске савладала Меркезефенди са убедљивих 90:64, иако се мучила у првих 20 минута.

ЗВЕЗДА У ЗАДРУ: Сферопулос помиње фокус и Луку БожићаJanis Sferopulos, KK Crvena zvezda

ЗВЕЗДА У ЗАДРУ: Сферопулос помиње фокус и Луку Божића

НОЖ У ЛЕЂА ЗВЕЗДИ: "Нејпир жели да се врати у Милано" Месина открио поруке Американца Å abaz Nejpir

БУРА СЕ НАСТАВЉА: После одговора Нејпира, поново се огласио МесинаEtore Mesina

БУРА СЕ НАСТАВЉА: После одговора Нејпира, поново се огласио Месина

На овом мечу Фенербахче је играо са само девет играча, јер су ван строја и даље Метеџан Бирсен, Сертач Шанли, Ник Калатес, Марко Гудурић и Дајшон Пјер

Гости су успешно одолевали у првом полувремену, када су резултатски били равноправни (33:33), али је Фенер у наставку ''додао гас'' и друго полувреме је добио са 57:31.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Џонатан Мотли са 16 поена, а пратили су га Скоти Вилбекин са 15 и Јам Мадар са 14 поена, уз чак осам скокова и пет асистенција. Такође, 14 поена уписао је и Хазер, а Биберовић се зауставио на 11 поена.

Мејсон је са 19 поена предводио госте,  док је српски центар Марко Пецарски  меч завршио са два поена и седам скокова.