PRED DUEL SA ZVEZDOM: Fener FURIOZAN, Madar MAESTRALAN

11.11.2023. 22:08
Jam Madar
Jam Madar / Izvor: MN Press

Ubedljiv trijumf Itudisove čete.

Posle velike borbe i poraza od Partizana u Beogradu, košarkaši Fenerbahčea vratili su se na pobedničli kolosek. Pred okršaj sa Crvenom zvezdom (utorak, 20.45) četa Dimitrisa Itudisa je u sedmom kolu šampionata Turske savladala Merkezefendi sa ubedljivih 90:64, iako se mučila u prvih 20 minuta.

ZVEZDA U ZADRU: Sferopulos pominje fokus i Luku BožićaJanis Sferopulos, KK Crvena zvezda

ZVEZDA U ZADRU: Sferopulos pominje fokus i Luku Božića

NOŽ U LEĐA ZVEZDI: "Nejpir želi da se vrati u Milano" Mesina otkrio poruke Amerikanca Šabaz Nejpir

BURA SE NASTAVLJA: Posle odgovora Nejpira, ponovo se oglasio MesinaEtore Mesina

BURA SE NASTAVLJA: Posle odgovora Nejpira, ponovo se oglasio Mesina

Na ovom meču Fenerbahče je igrao sa samo devet igrača, jer su van stroja i dalje Metedžan Birsen, Sertač Šanli, Nik Kalates, Marko Gudurić i Dajšon Pjer

Gosti su uspešno odolevali u prvom poluvremenu, kada su rezultatski bili ravnopravni (33:33), ali je Fener u nastavku ''dodao gas'' i drugo poluvreme je dobio sa 57:31.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džonatan Motli sa 16 poena, a pratili su ga Skoti Vilbekin sa 15 i Jam Madar sa 14 poena, uz čak osam skokova i pet asistencija. Takođe, 14 poena upisao je i Hazer, a Biberović se zaustavio na 11 poena.

Mejson je sa 19 poena predvodio goste,  dok je srpski centar Marko Pecarski  meč završio sa dva poena i sedam skokova.